Ogłoszenia duszpasterskie, 9 kwietnia 2023 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

A. D. 09.04.2023

1. Słowa PODZIĘKOWANIA składam Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i na Niedzielę Zmartwychwstania, za włożony trud posprzątania i dekoracji kościoła! Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli zarówno w Liturgii Triduum Paschalnego oraz w adoracji Pana Jezusa. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Słowa wdzięczności składam Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ministrantom, kościelnym a także Osobom czytającym Słowo Boże; dziękuje za Wasze zaangażowanie, za pomoc i cierpliwość podczas prób liturgicznych! Dziękuję Organistom: Panu Ryszardowi i Bartoszowi, za prowadzenie śpiewów. Słowa podziękowania składam również Strażakom z OSP Zwanowice, oraz młodzieży za pełnienie straży przy Bożym Grobie w Zwanowicach i w Kruszynie. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przebiegu dzisiejszej Liturgii Wigilii Paschalnej; dziękuję za przygotowanie ognia, niesienie nagłośnienia, krzyża, paschału, figurki, chorągwi, dziękuję za posługę fotografa oraz dzieciom, które dzwoniły dzwoneczkami podczas procesji.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, wspieramy modlitwą i składanymi na tacę ofiarami Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu. Msze św. wg. niedzielnego planu. Trwamy w oktawie Wielkanocnej, (stąd w Piątek nie ma postu!) oraz w nowennie przygotowującej nas na Święto Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia 15 min przed Mszą! Niedziela Miłosierdzia Bożego, jest patronalnym świętem Caritas, więc zapraszam wszystkie osoby z naszego Parafialnego Zespołu Caritas, na Eucharystię w ich int. do Kruszyny na g. 10:45 oraz spotkanie na plebanii po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:00 w Kruszynie. Skarbonki z jałmużna postną, proszę o przyniesienie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i złożenie do koszyczka przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

3. We wtorek nie będzie Mszy św. w Zwanowicach.

4. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy o: Jak mogło wyglądać zmartwychwstanie? Świadkowie zmartwychwstania, czy nauki przyrodnicze mogą nam pomóc w przeżywaniu tajemnic paschalnych? świadectwo człowieka, który bez rąk i nóg osiągnął szczęście”. Cena tygodnika 10 zł.

5. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: +Józef KRZYSZCZUK l. 87 z Kruszyny. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

6. Serdecznie dziękuję za Wasze życzenia, za podzielenie się świątecznym koszyczkiem; Wszystkim Parafianom i Gościom pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia:

Niech Zmartwychwstały Pan, który pokonał śmierć, grzech i szatana, da Wam udział w swoim zwycięstwie, niech stanie się dla Was Drogą, która nadaje nowy sens wszelkim pracom i wysiłkom w dążeniu do nieba; niech będzie Prawdą, która wyzwala z lęków, podnosi z upadków; niech będzie Życiem, które budzi nadzieję i radość, niech obdarza Was swoim błogosławieństwem i pokojem. Bożego świętowania Zmartwychwstania Pana!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *