Apostolat “12-stek”

Z początkiem 2022 rok swoją posługę modlitewną, rozpoczęła grupa osób w ramach apostolatu modlitwy za powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej, szczególnie dla Kościoła w naszej archidiecezji. Jedna grupa składa się z 12 osób. Każdy z członków „Dwunastki” otrzymał obrazek z dwoma modlitwami do wyboru i wzbudzając następującą intencję modlitwy: prośba o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych – powinien ją odmawiać codziennie, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, przez okres jednego roku. W parafii może powstać dowolna liczba „Dwunastek” – im więcej, tym lepiej. Czas deklaracji o przystąpieniu do Apostolatu Modlitwy trwa od 1 stycznia do 31 grudnia, ale można dołączyć również później, ważne, aby podjąć roczne zobowiązanie modlitewne i uczciwie je wypełnić. Obecnie, w 2023 roku w naszej parafii jest 5 grup “dwunastek”. Osoby będące w Apostolacie, są zaproszone na wspólną modlitwę w I czwartki miesiąca do Zwanowic na adorację Najświętszego Sakramentu (30 min. przed Msza św.) oraz na Mszę św. w intencji powołań i za wszystkie osoby z Apostolatu “12”.