Ogłoszenia duszpasterskie, 02.06.2024

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o g. 17:30. W niedzielę 15 min przed Msza św. z wyjątkiem kościoła, gdzie nabożeństwo jest popołudniu o g. 16:30. Spowiedź św. w tygodniu po Mszy św. Dziś nabożeństwo w Kopaniu, połączone z procesją eucharystyczną. Za tydzień nabożeństwo czerwcowe w Kruszynie.

3. Po Mszy św. w Kruszynie odbędzie zbiórka do puszki na rzecz spłaty inwestycji montażu systemu multimedialnego. W najbliższą sobotę, proszę Panów o pomoc w pracach związanych z wymianą rur spustowych przy kościele. Prace zaczniemy o g. 8:00.

4. W tym tygodniu, przypada I czwartek m-ca, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w int. „Apostolatu 12” w ramach nabożeństwa czerwcowego. Zgodnie z tradycją, na zakończenie tygodnia czci wobec Najświętszego Sakramentu, po procesji, odbędzie się poświęcenie wianków. I piątek m-ca, okazją do spowiedzi św. w Kruszynie od g. 17:00.

5. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; środa – św. Bonifacego, bpa i m; piątek – uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów; sobota – Niekopalnego Serca NMP

6. W poniedziałek Msza św. w Prędocinie a w sobotę o g. 19:00 w Kopaniu.

7. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; o stawce nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego; o pokusie lepszego Kościoła; o słowach św. Jana Pawła II w przezwyciężaniu współczesnych kryzysów ”. Cena 10 zł.