Ogłoszenia duszpasterskie, 26.05.2024

1. Dziś uroczystość Przenajświętszej Trójcy.Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Trójca jest tajemnicą wiary, niedostępną dla samego rozumu, która nie może być poznana, jeśli nie jest objawiona przez Boga. A Bóg ukazuje nam siebie jako Trójcę w swoim dziele stworzenia i w swoim Objawieniu najpierw w Starym Testamencie, a następnie w Nowym Testamencie, we wcieleniu Syna Bożego i posłaniu Ducha Świętego. Bo jest to tak, jak z osobą ludzką. Osoba ukazuje się w swoim działaniu, a im lepiej znamy tę osobę, tym lepiej rozumiemy jej działanie.

2. Nabożeństwa majowe, w ostatnim tygodniu maja oprawiane są o g. 17:30. Dziś nabożeństwo w Prędocinie o g. 16:30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie zapraszam w piątek do Kruszyny z planszami po odbiór niespodzianek oraz na wspólną Eucharystię z błogosławieństwem dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Spowiedź św. w tygodniu po Mszy św.

3. Przed nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za udział w Liturgii i śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, odbędzie się w Kruszynie, po Mszy św. o g. 12:30. W środę, Msza św. w Kopaniu o g. 18:00 (nie będzie Mszy w Kruszynie). PROSZĘ, rodziny i osoby, przedstawicieli poszczególnych mieszkańców miejscowości o przygotowanie ołtarzy na procesję:

1 ołtarz (przy nr 62A) – mieszkańcy Kruszyny od nr 57A do 62A.

2 ołtarz (przy nr 14) – mieszkańcy Prędocina, od nr 39 do 45.

3 ołtarz (przy nr 70) – mieszkańcy Kopania, od nr 1 do 13.

4 ołtarz (przy nr 58) – mieszkańcy Zwanowice, od 51- 57.

W ramach przygotowania ołtarza, proszę o zamontowanie banera do ogrodzenia domu, przygotowanie i ustawienie brzózek, stolika na świece i kwiaty, postumentu na monstrancję, chodnika oraz klęcznika.

Proszę także mieszkańców o udekorowanie swoich okien domów symbolami eucharystycznymi. Wspólnoty Żywego Różańca o przygotowanie sztandarów, Rodziców dzieci komunijnych, z I Rocznicy proszę o przygotowanie płatków kwiatów dla dziewczynek do sypania podczas procesji, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, zapraszam scholę, Liturgiczną Służbę Ołtarza. Proszę także strażaków z OSP Zwanowice o zabezpieczenie trasy procesji, Panów o niesienie baldachimu.

Procesje eucharystyczne odbywać się będą w tygodniu o 17:30 w ramach nabożeństw czerwcowych.

4. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Msza św. za wszystkich chorych w DPS , w Zwanowicach o g. 10:30. Za tydzień Msza św. w Kopaniu, w niedzielę o g. 17:15.

5. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew; czwartek – uroczystość Bożego Ciała; piątek – Nawiedzenie NMP; sobota – św Justyna, m. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszła niedzielę, w Kruszynie, odbędzie się zbiórka do puszki na pokrycie spłaty montażu systemu multimedialnego do wyświetlania pieśni. Zostało nam jeszcze do spłaty 540 zł. Dziękuję za składane na ten cel także indywidualne ofiary.

7. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; Biblia wyjaśnia znaczenie Chleba eucharystycznego; miejsce mężczyzn w Kościele?; Dzień Matki”. Cena 10 zł.