Ogłoszenia duszpasterskie, 19.05.2024

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św. która kończy okres wielkanocny. Dziś za pobożny udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny. Jutro w rozpoczynamy II część okresu zwykłego.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu oprawiane są o g. 17:30. W niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Za tydzień nabożeństwo majowe w Prędocinie. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z historią poznania miejsc, gdzie szczególnie czczona jest Matka Boża. Ze względu na nabożeństwa majowe, spowiedź św. w tygodniu po Mszy św.

3. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Św. Pięcioro dzieci, po raz pierwszy przyjmuje dar Komunii św. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą. Od jutra zaczynamy „Biały Tydzień”, który potrwa do piątku. Msza św. w poniedziałek, wyjątkowo o g. 17:00 w Zwanowicach. Nabożeństwo majowe o g. 16:30.

4. Za tydzień przeżywać będziemy I Rocznicę Komunii Św. Msza św. w Kruszynie o g. 9:00, natomiast w Zwanowicach o g. 10:45. Spotkanie z dziećmi z I Rocznicy w środę, po Mszy św. Kruszynie.

5. Dziś w Katedrze Wrocławskiej, uroczystym otwarciem Drzwi Katedry Ks. Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, dokona otwarcia II Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Wypraszajmy dary Ducha Św. dla wszystkich uczestników Synodu.

6. W sobotę Msza św. w Kruszynie o g. 8:00. Za tydzień Msza św. w Kopaniu, w niedzielę o g. 17:15.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała, które przeżywać będziemy 30 maja. Centralna procesja odbędzie się w Kruszynie o g. 12:30. Szczegóły przygotowań zostaną podane w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; Maryja – Lustro Kościoła; jakim człowiekiem był gen. Władysław Anders?; o słonej cenie migracji: opowieść o cudach za wstawiennictwem św. Rity”. Cena 10 zł.