Ogłoszenia duszpasterskie, 12.05.2024

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus odszedł widzialnie do Ojca, aby zesłać na Kościół Ducha Św. W duchu wiary połączmy się z Matką Bożą i apostołami towarzyszącymi Panu Jezusowi na Górę Wniebowzięcia.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu oprawiane są o g. 17:30, w sobotę w Kopaniu o g. 18:30. W niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Dziś nabożeństwo majowe w Zwanowicach. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z historią poznania miejsc, gdzie szczególnie czczona jest Matka Boża. Ze względu na nabożeństwa majowe, spowiedź św. w tygodniu po Mszy św.

3. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w Prędocinie, w poniedziałek (13.05). Nabożeństwo fatimskie z procesją ulicami wioski złączone będzie z nabożeństwem majowym, po Mszy św. o g. 19:00. Proszę o przyniesienie ze sobą świec.

4. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie do Zwanowic, we wtorek na g. 19:00. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszła niedzielę, w Zwanowicach o g. 12:30. Msza św. w Prędocinie, za tydzień o g. 9:00.

5. Wszystkich rolników Archidiecezji Wrocławskiej zapraszamy na Jasną Górę w dniu 15 maja 2024 roku w liturgiczne wspomnienie św. Izydora patrona rolników, na zawierzenie Matce Bożej Królowej Polski Rolników oraz tych, którzy ich wspierają. O godz. 19.30 – Msza św. koncelebrowana przez diecezjalnych duszpasterzy rolników w kaplicy Jasnogórskiej. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski z zawierzeniem Polskich Rolników Matce Bożej.

6. Zakończyły się prace związane z demontażem opaski betonowej przy kościele w Kruszynie. Składam serdeczne podziękowanie Panom Grzegorzowi Piwińskiemu, Romanowi Sznajder, Tomaszowi Krzyszczuk, Grzegorzowi Pokrzywa za pomoc i udostępnienie sprzętu potrzebnego do wykonanych tych prac. Kolejny etap prac to wymiana rur spustowych.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – NMP z Fatimy; wtorek – święto św. Macieja, Ap; czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. I m; W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; o szamanach w nowoczesnych gabinetach; co oznacza wniebowstąpienie?; o dźwiękach w Biblii; relacja z odpustu ze ZwanowicCena 10 zł.