Ogłoszenia duszpasterskie, 05.05.2024

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św, chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Gościmy dziś w naszej Parafii przedstawicieli RYCERZY KOLUMBA, międzynarodowej organizacji zrzeszających katolickich mężczyzn. Rycerze Kolumba zostali założeni przez bł. Michael McGivneya i kontynuują dzieła ewangelicznego miłosierdzia i braterstwa w różnych sektorach życia Parafii i Ojczyzny. Po Mszy św. zapraszam Panów na spotkanie przy wyjściu z kościoła.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu oprawiane są o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Dziś nabożeństwo majowe w Kopaniu. Za tydzień (12.05) nabożeństwo majowe w Zwanowicach. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z historią poznania miejsc, gdzie szczególnie czczona jest Matka Boża. Ze względu na nabożeństwa majowe, spowiedź św. w tygodniu po Mszy św.

4. W tym tygodniu, we wtorek Msza św. w Zwanowicach wyjątkowo o g. 17:00. nabożeństwo majowe o g. 16:30. W przyszłą sobotę Msza św. w Kopaniu o g. 19:00 (czas letni), nabożeństwo majowe o g. 18:30.

5. Spotkanie dla dzieci I Rocznicy Komunii św. i ich Rodziców w poniedziałek, w kościele w Kruszynie o g. 17:00.

6. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie do Zwanowic, w poniedziałekna g. 19:00.

7. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – święto, św. Filipa i Jakuba, Ap; środauroczystość św. Stanisława, Bpa i M, Gł. Patrona Polski. W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

8. Od dzisiejszej 6 niedzieli wielkanocnej do środy włącznie przypadają Dni modlitw o urodzaje. Zapraszam rolników do udziału w nabożeństwach, w ramach nabożeństw majowych. Poświęcenie pól, dziś w Kruszynie o g. 15:30 przy cmentarzu; w Prędocinie o g. 16:00, przy cmentarzu; w Zwanowicach o g. 18:45 przy cmentarzu. Poświęcenie pól w Kopaniu, w środę o g. 17:00 przy figurce Matki Bożej. Rolników proszę o przyniesienie ze sobą garści ziemi z pola.

9. Proszę Panów o pomoc w demontażu opaski betonowej przy kościele w Kruszynie. Prace rozpoczniemy we wtorek o g. 16:00 i trwać będą przez kolejne dni.

10. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, a w nim; „o problemie demograficznym Polski i sytuacji seniorów; o Maryi – Królowej Polski; o uroczystości I Komunii św.” Cena 10 zł.