Ogłoszenia duszpasterskie, 28.04.2024

1. Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej, które w tygodniu odbywać się będą o g. 17:30, w niedzielę 15 min przed Mszą św; z wyjątkiem kościoła, w którym nabożeństwo będzie popołudniu o g. 16:30. Za tydzień (05.05) nabożeństwo majowe w Kopaniu. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują okolicznościowe naklejki, z historią poznania miejsc, gdzie szczególnie czczona jest Matka Boża.

2. Przed nami uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3 Maja. W Zwanowicach o g. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa w int. Mieszkańców, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Romańczuk, redaktor tygodnika „Niedziela”. Msza św. w Prędocinie o g. 9:00. Dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie kościoła do uroczystości, dziękuje Paniom za ofiarowanie ciasta na poczęstunek dla gości. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków oraz dzwonienia dzwoneczkami podczas procesji. Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o przygotowanie chorągwi; Panów o posługę niesienia baldachimu i nagłośnienia. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz przygotowań do odpustu. Naszą uroczystość rozpoczniemy o g. 12:40 modlitwą za zmarłych mieszkańców Zwanowic.

3.W czwartek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, zatroszczmy się o wywieszenie flagi.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek m-ca, zapraszam do modlitwy w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby z „Apostolatu 12” do Zwanowicach na g. 17:30; I sobota m-ca, odwiedziny chorych wg. zapowiedzi i Msza św w int. wszystkich chorych w Zwanowicach o g. 10:30 w DPS. Za tydzień Msza św. w Kopaniu, w niedzielę o g. 17:15.

5. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie do Zwanowic, we wtorek po Mszy św.

6. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: poniedziałek – święto, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dK; czwartek – św. Atanazego, bpa i dK; piątek – uroczystość NMP Królowej Polski; sobota – św. Floriana, m. Za tydzień – I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Organizatorzy Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki zapraszają do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium MB Dobrej Rady w Sulistrowiczkach na dzień 1 maja. Szczegóły na plakacie.

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA.