Ogłoszenia duszpasterskie, 21.04.2024

1. Dzisiejszą niedzielą zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamyw Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który przeżywać będziemy pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Matka Boża może nas nauczyć odpowiedzi na Boże wezwanie, pomóc młodym ruszyć z miejsca, żeby służyć. Zachęcam do gorliwej modlitwy w intencji powołań, można skorzystać z przygotowanych ulotek z tekstem modlitwy, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

2. Do koszyczka znajdującym się przy bocznym ołtarzu możemy składać nasze wypowiedzi, przemyślenia z fragmentów Dziejów Apostolskich, wylosowanych w ramach Tygodnia Biblijnego.

3.W tym tygodniu, nie będzie Mszy św. we wtorek i w środę; również kancelaria nie będzie czynna. W sobotę Msza św. Kopaniu o g. 17:30.

4. Zbliżamy się do uroczystości odpustowej w Zwanowicach. Tradycyjnie, proszę o składanie ofiar na przygotowania związane z odpustem w tym tygodniu do p. Marka Kowalskiego.

5. W Liturgii Kościoła, będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia: wtorek – uroczystość św. Wojciecha, Bpa i M. Patrona Polski; czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.

6. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: jak zachować odwagę bycia katolikiem, wobec narastających ataków dzisiejszego świata?; po co nam ciało w niebie?; o projektach procedowanych w Sejmie ws. aborcji”. Cena 10 zł.