Ogłoszenia duszpasterskie, 07.04.2024

1. Rozpoczynamy dziś MISJE ŚWIĘTE w naszej Parafii, które zakończą się w przyszłą niedzielę. Witamy serdecznie o. Salezego SZUPER, franciszkanina z Góry Św. Anny, który będzie Misjom przewodniczył, ze względu na zły stan zdrowia o. Ignacego. Program Misji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Niech ten czas dany przez Pana Boga będzie dla wszystkim czasem łaski, nawrócenia i zbawienia!

2. Dziś jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie samego Pana Jezusa, które przekazała nam św. Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Dziś składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Święto Miłosierdzia Bożego jest także Patronalnym Świętem Caritas. W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy wesprzeć naszą pomocą materialną Siostry ze Zgromadzenia Św. Józefa z Wierzbic, które opiekują się dziećmi nieuleczalnie chorymi. Dary materialne (chemia przemysłowa, środki czystości, higieny osobistej oraz produkty rolne) możemy składać w piątekna plebanii, po Mszy wieczornej o g. 20:00.

3.Z racji I niedzieli m-ca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jutro w Liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które kończy Tydzień Modlitw o ochronę życia. Podczas każdej Mszy św. będziemy mogli podjąć się także dzieła Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego.

5. Dziękuję za udział w pielgrzymce do Wadowic i Krakowa. Pielgrzymi z Prędocina ufundowali obraz Jezusa Miłosiernego do kościoła w Prędocinie.

6. Dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie i montaż krzyża misyjnego w Zwanowicach. W tym tygodniu będziemy montować nowy krzyż misyjny w Kruszynie.

7. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: o misji Caritas w Polsce; o Bożym Miłosierdziu i sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach”. Cena 10 zł.