Ogłoszenia duszpasterskie, 31.03.2024

1. Słowa PODZIĘKOWANIA składam Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła na Triduum Paschalne i na Niedzielę Zmartwychwstania, za włożony trud posprzątania i dekoracji kościoła! Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w Liturgii Triduum Paschalnego oraz w adoracji Pana Jezusa. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Dziękuje serdecznie ks. Mariuszowi za pomoc podczas Liturgii, za wygłoszone Słowo Boże! Słowa wdzięczności składam całej Liturgicznej Służbie Ołtarza,a także Osobom czytającym Słowo Boże; dziękuje za Wasze zaangażowanie, za pomoc i cierpliwość podczas prób liturgicznych! Słowa podziękowania składam również Strażakom z OSP Zwanowice, oraz młodzieży w Kruszynie za pełnienie straży przy Bożym Grobie. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przebiegu dzisiejszej Liturgii Wigilii Paschalnej; dziękuję za przygotowanie ognia, niesienie nagłośnienia, krzyża, paschału, figurki, chorągwi, baldachimu, dziękuję za posługę fotografa, scholi oraz dzieciom, które dzwoniły dzwoneczkami podczas procesji. Wszystkim składam staropolskie: Bóg zapłać !

2. W Poniedziałek Wielkanocny, wspieramy modlitwą i składanymi na tacę ofiarami Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu. Msze św. wg. niedzielnego planu. Trwamy w oktawie Wielkanocnej, (stąd w Piątek nie ma postu!) oraz w nowennie przygotowującej nas na Święto Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia 15 min przed Mszą! Niedziela Miłosierdzia Bożego, jest patronalnym świętem Caritas. Skarbonki z jałmużna postną, proszę o przyniesienie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i złożenie do koszyczka przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

3. We wtorek nie będzie Mszy św. w Zwanowicach. Wraz z grupą naszych Parafian wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Wadowic i Krakowa. Wyjazd z Kruszyny o g. 6:00, z Prędocina o g. 6:10, ze Zwanowic o g. 6:20.

4. Od najbliższej środy zmieniamy godziny Mszy św. w tygodniu na g. 18:00 (czasu letniego). W tym tygodniu, przeżywamy: I czwartek m-ca, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu do Zwanowic na g. 17:30 w int. Powołań do Służby Bożej i za grupę Apostolatu „12”; I piątek m-ca; I sobotę m-ca, odwiedziny chorych wg zapowiedzi. W sobotę Msza św. w Kruszynie o g. 8:00. W Kopaniu Msza św. w niedzielę o g. 17:15.

5. W tym tygodniu, będziemy przeżywali IV Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa od 2 do 8 kwietnia. Tematem przewodnim jest tegorocznej edycji jest wezwanie Rodzina Bogiem silna, zaś przedmiotem rozważań List do rodzin Gratissimam sane św. Jana Pawła II. Zwieńczeniem tego Tygodnia będzie możliwość podjęcia się DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Z kolei 6 kwietnia 2024 r. odbędzie także się 44. Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. Szczegóły wydarzenia opisane są na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl.

7. W najnowszym wydaniu tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: Jak dziś przeżywać Zmartwychwstanie Chrystusa, stając się głosicielem tej radosnej Nowiny?; Ziemia Św. przemawia, czyli, co jest w niej naprawdę istotne?; spowiedź gangstera, który nawrócił się w więzieniu ”. Cena 10 zł.

8. Serdecznie dziękuję za Wasze życzenia, za podzielenie się świątecznym koszyczkiem; Wszystkim Parafianom i Gościom pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia:

Niech Zmartwychwstanie Pana Jezusa, który zniweczył śmierć, grzech i szatana, stanie się udziałem Waszego życia; niech Boża łaska, światło i miłosierdzie dotykają dziś waszych serc, niech obudzą ze snu zwątpienia, goryczy upadku i samotności. Niech droga waszego życia stanie na nowo, drogą Jego Życia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!