Ogłoszenia duszpasterskie, 24.03.2024

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Tygodnia, który potrwa do Niedzieli Zmartwychwstania. Zbawcze wydarzenia paschalne uobecniają się w sposób wyjątkowy w liturgii tych dni, ukazując przede wszystkim Jego, ostateczne zwycięstwo nad grzechem i śmiercią, przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie. Dziękuję za przygotowanie palm w naszych świątyniach.

2. Dziś ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Kruszynie, o g. 16:00. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Wadowic i Krakowa, w dniu 2 kwietnia z ok. 19 rocznicy śm. św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie.

4. Dziękuję ofiarodawcy za zakup nowego fioletowego ornatu do kościoła w Zwanowicach. Ponadto na parafię została zakupiona również fioletowa kapa i biały ornat.

5. Trwają prace przygotowujące nowe krzyże misyjne przy kościele w Kruszynie i w Zwanowicach. Koszt jednego zamówionego krzyża to 1850 zł.

6. W Wielki Poniedziałek przypada Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Jutro Msza św. w Prędocinie.

7. W Wielki Czwartek, w archikatedrze wrocławskiej o g. 10:00 odprawiona zostanie przez Ks. Abp. Metropolitę Wrocławskiego Msza Krzyża Św. z poświęceniem olejów oraz odnowieniem przez kapłanów swoich przyrzeczeń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach.

8. Program nabożeństw TRIDUUM PASCHALNEGO dla Zwanowic i Kruszyny znajduje się w zakładce Aktualności.

9. W Wielki Piątek wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość pokarmów mięsnych oraz post ilościowy dla osób, które ukończyły 18 r. ż do rozpoczęcia 60 r. ż. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek, są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Od adoracji krzyża, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przechodząc obok krzyża przyklękamy na jedno kolano. Natomiast przechodząc obok Grobu Pańskiego przyklękamy przed Najświętszym Sakramentem na dwa kolana. Wierni, którzy adorowali krzyż podczas Liturgii Wielkiego Piątku, mogą uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Odpust ten możemy również uzyskać za odnowienie obietnic chrztu św. podczas Wigilii Paschalnej.

Na Liturgię Paschalna w wielką Sobotę, przynosimy ze sobą świece. Podczas świecenia pokarmów, tradycyjnie możemy podzielić się zasobnością koszyczka z potrzebującymi. Proszę PZC o pomoc w zbiórce darów. Strażaków z OSP Zwanowice proszę o podjęcie warty przy Grobie Pańskim.

10. W najnowszym wydaniu tygodniku NIEDZIELA przeczytamy: „ o Triduum Paschalnym; o kulcie bł. Rodziny Ulmów;”. Cena tygodnika 10 zł. Przy wyjściu z kościoła zachęcam do nabycia kleryckiego czasopisma Vox Nostra, za dobrowolną ofiarę.