Ogłoszenia duszpasterskie, 17.03.2024

1. Liturgia Słowa Bożego 5 Niedzieli Wielkiego Postu wprowadza nas już w wymiar pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją, zostają zasłonięte krzyże do końca obrzędów wielkopiątkowych. Zasłona jest symbolem żalu i pokuty, ale również tęsknoty za widokiem ukrzyżowanego Pana, aby na nowo na Niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.

2. Dziękuję za obecność podczas wczorajszego spotkania z Ks. Biskupem Maciejem Małygą w ramach wizytacji pasterskiej oraz za pomoc w przygotowaniach. Dziękuję Rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza – orant.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, po nabożeństwie wręczenie niespodzianek dzieciom; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – sobotę o g. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dziś w Kruszynie, o g. 16:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, zbierane będą dziś w po Mszy św. do puszki.

4. W poniedziałek i we wtorek zapraszam do udziału w Wielkopostnym Dniu Skupienia dla Parafii, który złączony jest z Mszą św. przed uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP. Gościć będziemy ojca duchownego MWSD we Wrocławiu ks. Mariusza Wyrostkiewicza, który przybliży nam wzór życia, przekazu wartości i wychowania na podstawie św. Józefa. Msze św. w poniedziałek: w Prędocinie o g. 17:00 i w Kruszynie o g. 18:30, we wtorek – w Zwanowicach o g. 17:00 i w Kopaniu o g. 18:30.

5. W przyszłą sobotę, tj. 23 marca w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkopostna, we wszystkich kościołach od g. 11:00 do 11:30. Ze względu na trwające spowiedzi w dekanacie, w tym tygodniu; w środę i czwartek, Msze św. zarówno w Kruszynie jak i w Zwanowicach o g. 18:00.

6. Trwamy w nowennie przed uroczystością św. Józefa, a także włączamy się w nowennę w int. Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł ks. Jerzego Popiełuszki, która potrwa do 24 marca.

7. We wtorek przypada 11 rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka oraz święto patronalne JE Ks. Abp. Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, a także 8 rocznica konsekracji JE Ks. Bp. Jacka Kicińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach.

8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Wadowic i Krakowa, z okazji 19 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, która odbędzie się 2 kwietnia. W programie zwiedzanie miejsc poświęconych pamięci Karola Wojtyły, wspólna modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II, Eucharystia. Program pielgrzymki i informacje znajdują się w zakładce aktualności. Zapisy do 26 marca lub wyczerpania miejsc w autokarze.

9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; za tydzień – Niedziela Palmowa z obrzędem poświęcenia palm i procesją wokół kościoła, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

10. Zachęcam do nabycia nowego numeru tygodnika NIEDZIELA. Cena 10 zł.

11. W poniedziałek, w Katedrze Wrocławskiej, o g. 11:00 odbędą się uroczystości pogrzebowe JE Ks. Abp. Mariana Gołębiowskiego, biskupa seniora naszej archidiecezji, który 11 marca odszedł do wieczności. Z naszej parafii w minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Henryk CAPENKO z Kopania. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..