Ogłoszenia duszpasterskie, 10.03.2024

1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Laetare, (Niedzielę radości). Warto wsłuchać się w liturgię tej Niedzieli, warto przyjąć tę ewangeliczną radość, płynącą ze świadomości, że czas pokuty ma nas prowadzić ku nawróceniu, ma oczyścić nasze serca, odrodzić nas, byśmy mogli stanąć przed Bogiem.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują specjalne materiały; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – wyjątkowo w czwartek o g. 18:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś, w Kruszynie, o g. 15:00. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w Kruszynie i Zwanowicach, zbierane będą w przyszłą w niedzielę do puszki.

3. Dziękuję za ofiary złożone do puszki na rzecz pokrycie kosztów inwestycji montażu systemu multimedialnego w Kruszynie. Zebraliśmy kwotę 990 zł. Pozostało jeszcze do zebrania 740 zł.

4. W najbliższa sobotę, tj. 16 marca, będziemy w Parafii przeżywać wizytację pasterską, która przeprowadzi J. E. ks. Bp. Maciej Małyga. Ks. Biskup spotka się z wiernymi naszej Parafii w poszczególnych miejscowościach, ze wspólnotami: Żywym Różańcem, Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem Caritas, z Zespołem Presynodalnym, z dziećmi ze scholi i ministrantami. Zwieńczeniem wizytacji będzie Msza św. w Kruszynie o g. 18:00, podczas której nasza młodzież otrzyma sakrament Bierzmowania. Program spotkań z poszczególnymi wspólnotami umieszczony jest tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Msza św. w Kopaniu, w przyszłą niedziele o g. 17:15

5. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w pracach przy zakrystii w Kruszynie. Bóg zapłać.

6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Józefa, która potrwa do 18 marca, która odprawiana będzie na zakończenie Mszy św. i nabożeństw. Czcicieli św. Józefa serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.

7. KEP zaprasza nas do włączenia się w nowennę w int. Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca i potrwa do 24 marca br. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej parafii.

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „o nowennie w int. Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki; na czym polega piątkowy post?; o zbliżającej się 11 rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka; o ogłoszonym przez papieża Roku Modlitwy – 2024 i zbliżającym się Roku Jubileuszowym w ‘2025”. Cena 10 zł.