Ogłoszenia duszpasterskie, 03.03.2024

1. Dziś jest I niedziela m-ca, po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują specjalne materiały; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – w sobotę o g. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę, w Zwanowicach, o g. 16:30. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Dziękuję za ofiary złożone do puszki na wsparcie misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 494 zł. Dziękuję również za włączenie się w zbiórkę elektrośmieci.

4. Po Mszy św. PZC rozprowadza paschaliki (20 zł) i baranki z czekolady (10 zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań podejmowanych przez Caritas.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca, o g. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu w Zwanowicach, z modlitwą w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby w Apostolacie „12”.

6. Dziś w Kruszynie odbędzie się zbiórka do puszki na pokrycie brakującej kwoty zakupu systemu do wyświetlania pieśni.

7. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza Królewicza, Msza św. w Prędocinie, wyjątkowo o g. 7:00.

8. Za dwa tygodnie, tj. 16 marca, będziemy w Parafii przeżywać wizytację pasterską, która przeprowadzi J. E. ks. Bp. Maciej Małyga. Ks. Biskup spotka się z wiernymi naszej Parafii w poszczególnych miejscowościach, ze wspólnotami: Żywym Różańcem, Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem Caritas, z Zespołem Presynodalnym, z dziećmi ze scholi i ministrantami. Podczas wizytacji nasza młodzież otrzyma również sakrament Bierzmowania. Program spotkań z poszczególnymi wspólnotami zostanie podany w przyszłą niedziele.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „ Ziemia Święta wciąż płonie, o dramacie mieszkańców i losie tamtejszych chrześcijan; o praktykach ascetycznych zaczerpniętych z Biblii; o niepokojących planach MEN związanych ze zmianą podstawy programowej”. Cena 10 zł.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Bronisława Olejnik l.84 z Kruszyny. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….