Ogłoszenia duszpasterskie, 25.02.2024

1. Dziś gościmy w naszej Parafii o. Ignacego Szczytowskiego, ofm, który przybliża nam czym są Misje Święte dla Parafii.

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują specjalne materiały; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – w sobotę o g. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę, w Zwanowicach, o g. 16:30. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Dziś przeżywamy Niedzielę Ad Gentes, Dzień Postu, Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Do puszki będą zbierane ofiary na rzecz wsparcia dzieł misyjnych.

4. Dziś po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał paschaliki (20 zł) i baranki z czekolady (10 zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań podejmowanych przez Caritas.

5. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadzi w dniu 27 lutego zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w naszej parafii. Dochód z utylizacji i odzysk surowców zostanie przekazany na cele misyjne Kościoła. Proszę o składanie zepsutego i niepotrzebnego sprzętu przy kościołach, w poniedziałek 26 lutego !

6. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 16:00; W przyszłą sobotę odwiedziny chorych według zapowiedzi, Msza św w int. chorych w Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach o g. 10:30, w Kopaniu Msza św. w sobotę o g. 17:30. Za tydzień w niedzielę, Msze św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.

7. Spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowań do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o g. 19:00 na plebanii. Obecność obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę, w Kruszynie odbędzie się zbiórka do puszki na pokrycie brakującej kwoty zakupu systemu do wyświetlania pieśni.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „ Post, który uśmierza wady; o co walczą rolnicy? Świadectwo Alicji Ostolskiej, aktorki młodego pokolenia, która mówi o swojej wierze; o Centrum Formacji Misyjnej – kuźni misjonarzy”. Cena 10 zł.