Ogłoszenia duszpasterskie, 18.02.2024

1. Dziękuję za ofiary złożone do puszki w środę popielcową na rzecz wsparcia mieszkańców Ukrainy. Zebraliśmy kwotę 292 zł.

2. Dziś po Mszy św. w Kruszynie odbędzie się spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymują specjalne materiały; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – w sobotę o g. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę, w Zwanowicach, wyjątkowo dziś, o g. 15:00. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczone są kwiaty do Bożego Grobu.

4. W poniedziałek Msza św w Prędocinie. W sobotę Msza św. Kruszynie o g. 7:00, natomiast w Kopaniu w przyszłą niedzielę, o g. 17:15.

5. Za tydzień gościć będziemy w naszej Parafii o. Ignacego Szczytowskiego, OFM, który będzie nam przybliżał czym są dla parafii Misje Św. głosząc kazania.

6. W przyszłą niedzielę w Zwanowicach, na Mszy o g. 9:00, poświecenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie z Rodzicami.

7. Dziś po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał paschaliki (20 zł) i baranki z czekolady (10 zł). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań podejmowanych przez Caritas (dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci, z którego skorzystały w 2023 roku nasze dzieci).

8. Za tydzień zbiórka do puszki na rzecz wsparcia misji – Ad Gentes.

9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadzi w dniu 27 lutego zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w naszej parafii. Dochód z utylizacji i odzysk surowców zostanie przekazany na cele misyjne Kościoła. Proszę o składanie zepsutego i niepotrzebnego sprzętu przy kościołach, w poniedziałek 26 lutego !

10. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy: czwartek – święto Katedry św. Piotra, Ap.

11. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „Nasz świat traci sumienie; czy jesteśmy blisko zakończenia wojny na Ukrainie?; Jak dziś mówić o Bogu ludziom młodym – opowiada reżyser filmu Powołany”. Cena 10 zł.

12. Do wieczności odeszli z Parafii, w minionym tygodniu: +Zbigniew MOR (l.53) i + Jacek MISIURA (l.55) ze Zwanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…