Ogłoszenia duszpasterskie, 11.02.2024

1. Dziękuję za udział w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do udziału w modlitwie różańcowej w ramach tzw. NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ w int. dobrego przygotowania i przeżycia Misji św. Nowenna rozpocznie się 13 lutego i potrwa 54 dni do dnia rozpoczęcia Misji. Zgłoszenia chętnych osób po Mszy św. w zakrystii. Każdy uczestnik otrzyma materiały do modlitwy.

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego, poprzez leczenie relacji”. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich chorych z naszych rodzin i parafii i zawierzajmy ich NMP z Lourdes. W dniu dzisiejszym przeżywamy również Światowy Dzień Małżeństw. Wszystkim Małżonkom życzymy wzrastania w miłości małżeńskiej.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przepraszajmy za grzechy pijaństwa w naszym Narodzie i podejmujmy dar abstynencji na okres Wielkiego Postu.

4. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św.

5. Przed nami czas WIELKIEGO POSTU, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Rozpoczniemy w Środę Popielcową, posypaniem naszych głów popiołem. Msze św: w Prędocinie o g. 16:00; w Zwanowicach o g. 17:30 i w Kruszynie o g. 19:00. W tym dniu wszystkich, którzy ukończyli 14 r. ż. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły (1 posiłek normalny i 2 skromne) dla osób od 18 do 60 r. ż. Od środy popielcowej rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prosi o modlitwę w int. Pokoju i solidarność z mieszkańcami Ukrainy. Dlatego w Środę Popielcową do puszki będziemy mogli złożyć ofiary na wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez Caritas.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w każdy czwartek w Zwanowicach o g. 17:30, dzieci uczestniczące w nabożeństwie otrzymają specjalne materiały; w piątek o g. 9:00 w Prędocinie i w Kruszynie o g. 17:45; w Kopaniu – w sobotę o g. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę, w Zwanowicach, wyjątkowo o g. 15:00. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznaczone są kwiaty do Bożego Grobu.

6. W kościele, w Kruszynie został zainstalowany system multimedialny do wyświetlanie pieśni. Koszt inwestycji to 8420 zł. Z kolędy wioskowej, ofiary dożynkowej oraz daru pogrzebowego śp. Heleny Drozd zebrano 6690 zł. Brakującą kwotę będziemy zbierać do puszki w niedziele 3 marca. Dziękuję Panom Sławkowi Drozd i Grzegorzowi Piwińskiemu za pomoc w montażu telewizora.

7. Od przyszłej niedzieli, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał paschaliki i baranki z czekolady. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działań podejmowanych przez Caritas (dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci, z którego skorzystały w 2023 roku nasze dzieci).

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „o lekcji z Lourdes; o poszukiwaniu miłości; śladami Biblii – rodzinne strony Abrahama”. Cena 10 zł.

9. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł +Czesław SYBILSKI ze Zwanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…