Ogłoszenia duszpasterskie, 04.02.2024

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro, przypada na naszą parafię DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Program adoracji dla poszczególnych miejscowości naszej parafii znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie proszę o podjęcie czuwania w wyznaczonych godzinach, ze szczególną modlitwą w int. Parafii o dobre przygotowanie do Misji Św.

3. W związku z przygotowaniami do Misji Świętych, które odbędą się w naszej Parafii w terminie od 07 do 14 kwietnia 2024, zapraszam do udziału w modlitwie różańcowej w ramach tzw. NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ w int. dobrego przygotowania i przeżycia Misji św. Nowenna rozpocznie się 13 lutego i potrwa 54 dni do dnia rozpoczęcia Misji. Zgłoszenia chętnych osób po Mszy św. w zakrystii. Każdy uczestnik otrzyma materiały do modlitwy.

4. Dziękuję za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedziele na rzecz sióstr klauzurowych, zebraliśmy kwotę 637 zł. Dziękuję również wszystkim osobom, które pomogły w posprzątaniu dekoracji świątecznych w naszych świątyniach.

5. Dziś Kościół wrocławski świętuje 18 rocznicę konsekracji biskupiej naszego Metropolity JE. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

6. W poniedziałek we wspomnienie św. Agaty, podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty.

7. Za tydzień (11 lutego) obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego, poprzez leczenie relacji”. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich chorych z naszych rodzin i parafii i zawierzajmy ich NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzić będziemy również Światowy Dzień Małżeństw. Wszystkim Małżonkom życzymy wzrostu w miłości. Niech Chrystus będzie tym, na którym każdego dnia budujecie Wasze małżeństwa i rodziny, a łaska płynąca z sakramentu małżeństwa, niech pomaga kroczyć przez trudy codzienności.

8. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Agaty, dziew i m; wtorek – św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; sobota – św. Scholastyki, dziew.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „o rosnących zagrożeniach płynących ze strony Rosji; o Sądzie Ostatecznym; wyjaśniamy zagrożenia związane z pigułka „dzień po”; o sylwetce ks. Michała Rapacza, który w tym roku zostanie beatyfikowany w Krakowie”. Cena 10 zł.