Wizyta duszpasterska – Kolęda w Kopaniu

18.01.2024, czwartek – Kopanie12A – 1

19.01.2024, piątekKopanie 20 – 13

20.01.20204, sobotaKopanie 41 – 21

Jak przygotować się na wizytę duszpasterską kapłana?

Przede wszystkim należy się przygotować duchowo. Najlepiej uczynimy to, przystępując w czasie świąt do Komunii św. a także biorąc czynny udział w modlitwie. Kolędę rozpoczyna Msza św. ze szczególną modlitwą za mieszkańców o godz. 16:00. Na Eucharystię zaproszeni są oczywiście wszyscy mieszkańcy. Byłoby dobrze, gdyby w dniu przypadającej kolędy mogli szczególnie uczestniczyć rodziny i osoby, których kapłan odwiedzi w dniu kolędy. Po Mszy św. ok 16:40, kapłan wraz ministrantami udaje się do pierwszego numeru domu wyznaczonego na grafiku. Nie zapomnijmy też o zewnętrznym przygotowaniu samego miejsca spotkania. Nasz stół niech będzie nakryty białym obrusem, postawmy na nim krzyż, zapalmy świeczki, można także położyć Pismo Święte i wodę święconą. Pięknym zwyczajem jest, gdy duszpasterz weźmie ze stołu krzyż stanowiący własność rodziny i poda każdemu do ucałowania. Zadbajmy o to, aby przy przygotowanym stole zgromadziła się cała rodzina.

Wizyta duszpasterza w naszych rodzinach jest okazją do wspólnej modlitwy, wyproszenia Bożego błogosławieństwa dla domowników oraz szczerej rozmowy na tematy związane z wiarą, czy aktualnymi sprawami, troskami i nadziejami… Chciałbym podczas kolędy nawiązać do tematu Kościoła, w ramach trwającego roku duszpasterskiego, ale także do zaangażowania się, we Wspólnotę swojej Parafii. Jakie są dziś Twoje oczekiwania, propozycje, w jaki sposób, Siostro, Bracie możesz aktywnie włączyć się budowanie Kościoła Chrystusowego i realizacji jego misji?

Już dziś, dziękuję za Twoją otwartość i z nadzieją spotkania, pozdrawiam serdecznie!