Ogłoszenia duszpasterskie, 28.01.2024

1. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele.

2. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz utrzymania klasztorów sióstr klauzurowych w naszej archidiecezji. W dniu 2 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w int. Powołań do Służby w Kościele oraz za osoby z „Apostolatu 12”w Zwanowicach od g. 16:30; w piątek – I piątek m-ca, okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych w Kruszynie od g. 16:00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowanie zapraszam na adorację i spowiedź o g. 17:45. W sobotę – odwiedziny chorych wg. zapowiedzi oraz Msza św. w Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach o g. 10:30 w int. wszystkich chorych.

4. W tym tygodniu, w sobotę o g. 16:00 dodatkowa Msza św. w Kruszynie, z błogosławieństwem świec i wiernych z okazji św. Błażeja, patrona od chorób gardła. W przyszłą niedzielę Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

5. W przyszły poniedziałek, tj. 5 lutego przypada na naszą parafię DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI. Program adoracji dla poszczególnych miejscowości naszej parafii znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie proszę o podjęcie czuwania w wyznaczonych godzinach, ze szczególną modlitwą w int. Parafii o dobre przygotowanie do Misji Św.

6. Proszę o pomoc w posprzątaniu dekoracji świątecznych w naszych świątyniach.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy: środa – św. Jana Bosko, prezb; piątek – święto, Ofiarowanie Pańskie; sobota – św. Błażeja, bpa i m. W przyszłą niedzielę Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw. Jak dziś weryfikuje się cuda? O wolności, która nie jest przywilejem, ale prawem; o postaci abp. Antoniego Baraniaka, jednym z najbardziej prześladowanych biskupów przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa”. Cena 10 zł.