Ogłoszenia duszpasterskie, 21.01.2024

1. Dzisiejsza niedziela, to NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Specjalnie dedykowany przez papieża Franciszka dzień, który ma nam uświadomić, niezwykle ważne zadanie nieustannego odkrywania Boga w lekturze i modlitwie Pismem Świętym. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia czytają Pismo święte, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Składam Parafinom serdecznie podziękowanie za otwartość Waszych domów i serc, za wspólne spotkanie, modlitwę, atmosferę szczerej rozmowy o radościach i troskach codziennego życia. Dziękuję także za ofiary składane podczas kolędy, które w części są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego we Wrocławiu, Kurii Metropolitalnej a także na potrzeby funkcjonowania parafii oraz kapłana. Podczas tegorocznej kolędy odwiedziłem 212 rodzin, co daję 78,5 % przyjęć na ogólną liczbę rodzin w naszej parafii. Rodzin, które nie mogły przyjąć w wyznaczonym terminie kolędy, mogą to uczynić zgłaszając taką wolę w zakrystii.

3. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia Św. Pawła.

4. Po kolędzie wracamy do stałych godzin Mszy św. w tygodniu o g. 17:00. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. wieczornej w poniedziałek i czwartek. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.

5. Zapraszam na piątkowe, w ciszy adoracje Najświętszego Sakramentu w Kruszynie od g. 16:15, zakończone koronką do Bożego Miłosierdzia, 15 min przed Mszą św. W czasie adoracji możliwość spowiedzi św.

6. Dziś obchodzimy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Naszym Drogim Seniorom życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia, szacunku i opieki najbliższych oraz pogody ducha.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz utrzymania klasztorów sióstr klauzurowych w naszej archidiecezji.

8. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy: środa – św. Franciszka Salezego, bpa i dK; czwartek – święto, Nawrócenia św. Pawła; piątek – św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA przeczytamy: „o trudnej jedności w podzielonym świecie i świadomości ekumenicznej Polaków; o finansach Kościoła, podatkach i fake newsy; jak udzielić pierwszej pomocy przy wychłodzeniu; o świadectwie wiary mistrza F1”. Cena 10 zł.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty: + Bogusław SZNAJDER z Kruszyny. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 13:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…