Ogłoszenia duszpasterskie, 14.01.2024

1. Po Mszy św. katecheza o Kościele dla dorosłych związana z nowym tematem roku duszpasterskiego pt. „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”.

2. Kontynuujemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską. Plan kolędy dla mieszkańców Zwanowic i Kopania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (w zakładce ogłoszenia duszpasterskie). Msze św. podczas kolędy odbywać się będą w miejscowościach, gdzie trwa wizyta duszpasterska o g. 16:00 (w sobotę kolęda w Kopaniu od g. 12:00). Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy losowe zgłaszać proszę po Mszy św. w zakrystii.

3. W tym tygodniu, w środę obchodzimy w Kościele katolickim Dzień Judaizmu, zachęta do modlitwy w intencji dialogu międzyreligijnego. Natomiast 18 stycznia rozpocznie się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27).

4. Przyszła niedziela, to NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Specjalnie dedykowana przez papieża Franciszka niedziela, która ma uświadomić wszystkim członkom Kościoła niezwykle ważne zadanie nieustannego odkrywania Boga w lekturze i modlitwie Pismem Świętym.

5. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu wspominamy: środa – św. Antoniego, opata; piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

6. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „Niebo czy samospełnienie, czy wszystkie metodach terapeutyczne są zgodne z wiarą? O nagości, liczbach i złych duchach w Biblii; Andrea Bocelli – niewidomy, który swoim głosem olśniewa cały świat”. Cena 10 zł.