Ogłoszenia duszpasterskie, 07.01.2024

1.Niedziela Chrztu Pańskiego to wydarzenie, które zamyka liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To dzień, w którym możemy powrócić myślą do naszego sakramentu chrztu, przez który staliśmy się dzieckiem Bożym, otrzymaliśmy w darze życie Boże w Chrystusie, zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła oraz wiele łask i darów. Warto zastanowić się, jak dziś po latach realizujemy nasze powołanie do świętości, jak wypełniamy nasze święte zobowiązania? Podziękujmy także za naszych rodziców, chrzestnych, kapłanów, świadków wiary, którzy nam towarzyszyli i towarzyszą we wzrastaniu w wierze.

2. Dziś jest I niedziela m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszam także do włączenia się, do Wspólnoty Żywego Różańca! To także 7 dzień miesiąca, pamiętajmy w modlitwie, także o zbliżających się Misjach Św. w naszej parafii.

3. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie wioskowej kolędy w Prędocinie i w Kopaniu. Dziękuję mieszkańcom za przyjęcie kolędników i wsparcie materialne zaplanowanych inwestycji. W Prędocinie zebraliśmy kwotę 3810 zł, zaś w Kopaniu kwotę 3000 zł.

4. W ramach tradycji Świętych Wieczorów związanych z uroczystością Objawienia Pańskiego, nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskim wydarzeniu Kolędowania Orszakowego. Dlatego zapraszam serdecznie do wspólnego kolędowania, razem z naszą scholą dziecięcą, które odbędzie się dziś o g. 17:00 w kościele, w Kruszynie.

5. Kontynuujemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy dla mieszkańców Kruszyny i Zwanowic wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (w zakładce ogłoszenia duszpasterskie). Msze św. podczas kolędy odbywać się będą w miejscowościach, gdzie trwa wizyta duszpasterska o g. 16:00 (w sobotę Msza św. w Zwanowicach o g. 11:00!). Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy losowe zgłaszać proszę po Mszy św. w zakrystii.

6. Msza św. w przyszłą niedzielę w Kopaniu o g. 17:15.

7. Od kilku lat trwa w naszej archidiecezji modlitwa w ramach tzw. ‘Apostolatu 12” czyli modlitwy w int. Powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Gorąco zachęcam do włączenia się w to dzieło. Zapisy po Mszy św. Osoby, które już trwają na modlitwie, jeśli dalej pragną ofiarować swoją modlitwę, to nie muszą potwierdzać swojej woli. Zostaje bowiem odnowiona na nowy rok kalendarzowy. Dziękuję za Wasz dar modlitwy, płynący z serca i troskę o dzieło powołań do Służby Bożej!

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „po co Kościołowi kolejni święci?; dla kogo błogosławieństwo i kto je może otrzymać?, o widocznej eskalacji agresji wobec ludzi wierzących; wzruszające świadectwo mężczyzny, który pokonał raka i został lekarzem”. Cena 10 zł.