Ogłoszenia duszpasterskie, 31.12.2023

1. Dziś obchodzimy w Kościele świętej Św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy nasze rodziny i małżeństwa.

2. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszam na nabożeństwo dziękczynno -przebłagalne, które odbędzie się w Kruszynie o g. 16:00. Jutro, w Nowy Rok, Msze św. wg. grafiku niedzielnego, Msza św. w Kopaniu o g. 17:15. Za udział w pobożnym śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. To także Światowy Dzień Pokoju.

3. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie wioskowej kolędę w Zwanowicach i Kruszynie. Dziękuję mieszkańcom za przyjęcie kolędników i wsparcie materialne zaplanowanych inwestycji. W Zwanowicach zebraliśmy kwotę 6000 zł. zaś w Kruszynie 3420 zł. W uroczystość Objawienia Pańskiego kolędowanie wioskowe odbędzie się w Prędocinie o g. 15:00 oraz w Kopaniu o g. 15:30.

4. Dziękuję za ofiary złożone na rzecz Seminarium i PWT we Wrocławiu. Zebraliśmy kwotę 1400 zł.

5. Kontynuujemy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy dla mieszkańców Prędocina i Kruszyny wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (w zakładce ogłoszenia duszpasterskie). Msze św. podczas kolędy odbywać się będą w miejscowościach, gdzie trwa wizyta duszpasterska o g. 16:00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy losowe zgłaszać proszę po Mszy św. w zakrystii.

6. W ramach tradycji Świętych Wieczorów związanych z uroczystością Objawienia Pańskiego, nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskim wydarzeniu Kolędowania Orszakowego. Dlatego zapraszam serdecznie do wspólnego kolędowania razem z naszą schola dziecięcą, które odbędzie się 7 stycznia o g. 17:00 w kościele w Kruszynie.

7. Od kilku lat trwa w naszej archidiecezji modlitwa w ramach tzw. ‘Apostolatu 12” czyli modlitwy w int. Powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Gorąco zachęcam do włączenia się w to dzieło. Zapisy po Mszy św. Osoby, które już trwają na modlitwie, jeśli dalej pragną ofiarować swoją modlitwę, to nie muszą potwierdzać swojej woli. Zostaje bowiem odnowiona na nowy rok kalendarzowy. Dziękuję za Wasz dar modlitwy, płynący z serca i troskę o dzieło powołań do Służby Bożej!

8. W Liturgii Kościoła, w tygodniu wspominamy: poniedziałekuroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; wtorek – św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK; sobota – uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na cele misji, Msza z obrzędem poświęcenia kredy i kadzidła. Msza św. w Kopaniu o g. 14:00. W przyszłą niedzielę, obchodzimy już Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres liturgiczny Świąt Bożego Narodzenia. Poświęcenie wody podczas każdej Mszy św. To także I niedziela m-ca, Msza św w int Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. w Kopaniu wyjątkowo, w tym dniu o g. 12:30! To także 7 dzień m-ca, pamiętajmy w modlitwie, także o zbliżających się Misjach Św. w naszej parafii.

8. Sprawozdanie duszpasterskie za rok 2023 znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2023 roku; pokój alfabetem życia; o I rocznicy śmierci Papieża Benedykta XVI ”. Cena 10 zł.