Ogłoszenia duszpasterskie, 24.12.2023

1.Dziękuję za udział w adwentowym przygotowaniu, szczególne za wspólne spotkania podczas Rorat. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do wystroju świątecznego naszych kościołów, za sprzątanie, dekoracje choinek, przygotowanie szopki.

2. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą światełko z Betlejem, które niech zapłonie podczas wspólnego spotkania i modlitwy w int. pokoju na świecie.

3. Dziś w godzinach wieczornych, rozpoczniemy Wieczerzą Wigilijną Święta Narodzenia Bożego. Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Wieczerzę rozpocznijmy od przeczytania fragmentu z Pisma Św, o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy, dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia, pamiętajmy także o wszystkich, którzy nie mogą być z rodzinami, którzy są samotni lub przebywają w szpitalach. Niech nie zabraknie wspólnego kolędowania. Uszanujmy świąteczny zwyczaj i nie spożywajmy napojów alkoholowych. Niech ten piękny czas wyraża się w naszej postawie wiary i wzajemnego pojednania oraz w uczestniczeniu we Mszy św. Pasterskiej: w Prędocinie o g. 21:00; w Zwanowicach o g. 22:00 i w Kruszynie o g. 24:00.

4. W Dzień Bożego Narodzenia, Msze św. wg. niedzielnego grafiku. Msza św. w Kopaniu o g. 14:00.

5. W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. wg. niedzielnego grafiku; taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zgodnie z tradycją będziemy mogli pobłogosławić owies ku czci św. Szczepana.

6. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia w Zwanowicach od g. 16:00, odbędzie się tradycyjna kolęda wioskowa, fundusze będą zbierane na wykonanie nowego Krzyża przy kościele oraz remont podłogi. Podobnie w Kruszynie, w II Dzień Świąt o g. 15:00 odbędzie się kolęda wioskowa, fundusze będą zbierane za zakup systemu do wyświetlania pieśni w kościele. Zapraszam do wsparcia i zaangażowania się w to wydarzenie.

7. W czwartek, 28 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy dla mieszkańców Prędocina wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej (w zakładce ogłoszenia duszpasterskie). Msze św. podczas kolędy odbywać się będą w miejscowościach, gdzie trwa wizyta duszpasterska o g. 16:00. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Sprawy losowe zgłaszać proszę po Mszy św. w zakrystii.

8. W środę, 27 grudnia nie będzie Mszy św. w Kruszynie.

9. W Liturgii Kościoła, w tygodniu wspominamy: czwartek – święto św. Młodzianków, m; Msza św. Z obrzędem błogosławieństwa małych dzieci; niedziela (31.12) – święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich podczas każdej Mszy św. Natomiast o g. 16:00 w Kruszynie nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Roku.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Kim byli krewni Jezusa? W dodatku -kalendarz na 2024 rok”. Cena 12 zł.