Ogłoszenia duszpasterskie, 17.12.2023

1.Dziękuję Wszystkim Parafianom za udział w Rekolekcjach Adwentowych oraz za pomoc w ich organizacji, szczególnie dziękuję Paniom za pomoc i przygotowanie posiłków dla ks. Gościa.

2. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu, jest Niedzielą Gaudete, (Niedzielą Radości), która także rozpoczyna II część Adwentu, czyli bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zatem przed nami ostatni już tydzień adwentowej drogi, zapraszam do udziału w roratach. Dzieci, uczestniczące w roratach otrzymują naklejki wraz z zadaniami oraz biorą udział w losowaniu figurki Dzieciątka Jezus, przynosząc serduszka z dobrymi uczynkami. Roraty od wtorku do piątku o g. 17:00.

3. Dziękuję za złożone ofiary do puszki na rzecz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy kwotę 460 zł.

4. Po Mszy św. możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

5. W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę, przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

6. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych.

7. Za tydzień, w IV Niedzielę Adwentu, tj. 24 grudnia Msze św. w godzinach dopołudniowych wg. niedzielnego grafiku; natomiast wieczorem w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Pasterka w Prędocinie o g. 21:00; w Zwanowicach o g. 22:00 i w Kruszynie o g. 24:00. W sobotę i niedzielę będzie możliwość zabrania ze sobą po Mszy światełka z Betlejem. Dziękuję Harcerzom z ZHP za przekazanie światełka dla naszej parafii. W sobotę Msza św. w Kopaniu o g. 17:30.

8. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia w Zwanowicach od g. 16:00, odbędzie się tradycyjna kolęda wioskowa, fundusze będą zbierane na wykonanie nowego Krzyża przy kościele oraz remont podłogi. Podobnie w Kruszynie, w II Dzień Świąt o g. 15:00 odbędzie się kolęda wioskowa, fundusze będą zbierane za zakup systemu do wyświetlania pieśni w kościele. Zapraszam do wsparcia i zaangażowania się w to wydarzenie.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „Biblijny ideał kobiety; świadectwo wiary mamy Szymona, chorującego na zespół Downa; w dodatku – obrzęd wieczerzy wigilijnej oraz śpiewnik kolęd”. Cena 10 zł.