Ogłoszenia duszpasterskie, 10.12.2023

1.Rozpoczynamy dziś, nasze parafialne adwentowe rekolekcje, które potrwają do wtorku. Witamy w naszej Wspólnocie ks. Pawła Druszcza SDB, proboszcza z parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Wrocławia, który głosi nam Słowo Boże. Wypraszamy dla Rekolekcjonisty i dla nas światło Ducha Św. oraz łaskę nawrócenia dla tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w rekolekcjach.

2. Trwa czas Adwentu, zapraszam do pięknego, pełnego wiary przeżywania, tego radosnego oczekiwania na przyjście Pana, szczególnie do udziału w Roratach, podczas których wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, budujemy w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Dzieci, uczestniczące w roratach otrzymują będą naklejki wraz z zadaniami oraz biorą udział w losowaniu figurki Dzieciątka Jezus, przynosząc serduszka z dobrymi uczynkami. Roraty od wtorku do piątku o g. 17:00.

3. Dziś w Kościele obchodzimy XXIV Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. do puszki będziemy mogli złożyć ofiary.

4. Dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace związane ze zbijaniem tynków w kościele parafialnym oraz w sprzątaniu. PODZIĘKOWANIA składam dla Panów: Tomasza Krzyszczuka, Romana Sznajdera, Grzegorza Piwińskiego, Mieczysława Kaczmara oraz Paniom: Kamili Krzyszczuk, Justynie Wołoszyn, Paulinie Sznajder, Ewie Piwińskiej, Ewie Ratajskiej, Łucji Błażejewskiej, Annie Drozd, Jolancie Drozd, Jadwidze Tręmbeckiej, Kazimierze Kroczak i Kazimierze Mielnik.

5. Po Mszy św. możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Możemy także zakupić kalendarz parafialny na 2024 rok w cenie 15 zł.

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Łucji, dziew i m; czwartek – św. Jana od Krzyża, prezb i dK;

7. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „o jubileuszu Apelu Jasnogórskiego, który ma już 70 lat; o konsekwencjach in Vitro; w dodatku: jak zadbać o tarczycę; o muzyku, który wyruszył w podróż z Bogiem ”. Cena 10 zł.