Ogłoszenia duszpasterskie, 03.12.2023

1.Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Z Bożą pomocą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, czas ADWENTU. Serdecznie zapraszam do pięknego, pełnego wiary przeżywania, tego radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Będziemy poznawać postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia.

Dzieci, uczestniczące w roratach otrzymywać będą naklejki wraz z zadaniami oraz losować figurkę Dzieciątka Jezus, przynosząc serduszka z dobrymi uczynkami. Roraty od wtorku do piątku o g. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku. Słowo Boże będzie głosił ks. Paweł Druszcz SDB z Wrocławia. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w rekolekcjach.

4. Dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji adwentowej w kościele.

5. W najbliższą sobotę zapraszam Panów do zbijania tynków w kościele parafialnym. Prace rozpoczniemy o g. 8:30. Panie proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w godz. popołudniowych.

6. Dziś po Mszy św. będziemy mogli nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz zaopatrzyć się w świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 20 zł (duże) i 10 zł (małe), rozprowadzane przez PZC. Tradycyjnie też poświęcimy wieniec adwentowy.

7. Możemy także zakupić kalendarz parafialny na 2024 rok w cenie 15 zł.

8. W tym tygodniu obchodzimy; I czwartek miesiąca, modlitwa w int. powołań do Służby Bożej, za osoby z „Apostolatu 12” oraz w int. Misji Św. w Zwanowicach o 16:30.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Mikołaja, bpa; (zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem); czwartek – św. Ambrożego, bpa i dK; piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina Łaski w g. 12:00 – 13:00. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, zbiórka do puszek ofiar na rzecz pomocy materialnej.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „Co czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Co to znaczy, że Maryja jest Niepokalanie Poczęta? Czy islam nas pochłonie?”. Cena 10 zł.