Ogłoszenia duszpasterskie, 26.11.2023

1.Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. To święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza oraz wszystkich osób posługujących podczas Liturgii. Dziękuję za Waszą posługę i zaangażowanie. Na zakończenie Mszy św. ponowimy nasz Akt Wyboru Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za pobożne odmówienie dziś modlitwy O Jezu najsłodszy, Odkupicielu, możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Taca przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.

2. Rozpoczęliśmy prace w kościele, w Kruszynie. W najbliższą sobotę zapraszam Panów do pomocy przy usuwaniu opaski betonowej, przy kościele. Prace rozpoczniemy o g. 9:00.

3. Za tydzień rozpoczniemy w Liturgii Kościoła, czas ADWENTU. Serdecznie zapraszam do pięknego, pełnego wiary przeżywania, tego radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Będziemy poznawać postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieci, uczestniczące w roratach otrzymywać będą naklejki wraz z zadaniami oraz losować figurkę Dzieciątka Jezus, przynosząc serduszka z dobrymi uczynkami.

4. Od pierwszej niedzieli adwentu, będziemy mogli nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz zaopatrzyć się w świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 20 zł (duże) i 10 zł (małe), rozprowadzane przez PZC. Tradycyjnie też poświęcimy wieniec adwentowy.

5. Od dziś możemy zakupić kalendarz parafialny na 2024 rok w cenie 15 zł.

6. W tym tygodniu obchodzimy; I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 16:00, młodzież swoje spotkanie ma w kościele o g. 18:30; I sobota m-ca, odwiedziny chorych i Msza św. w int, chorych w DPS w Zwanowicach o g. 10:30.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: czwartek – święto św. Andrzeja, Ap; za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych. Dodatkowa Msza św. w Kopaniu o g. 17:15

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „jakiego Kościoła chcemy?; Osoby trans w Kościele; jak podchodzimy do współczesnych zagrożeń; jak pomóc dziecku w problemach”. Cena 10 zł.