Ogłoszenia duszpasterskie, 19.11.2023

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. W tegorocznym orędziu Ojciec Święty napomina, że ubodzy nie są liczbą, ale „twarzą”, do której należy się „zbliżyć, powitać i wspierać”. Dokonuje się to nie tylko przez pomoc finansową, ale też przez pielęgnowanie przyjaznej i kulturowej wrażliwości bliskości w każdym środowisku, począwszy od priorytetów przywódców politycznych.

2. Rozpoczęliśmy w kościele, w Kruszynie, prace związane ze zbijaniem tynków. Słowa podziękowania składam dla: Tomasza Krzyszczuka, Romana Sznajdera, Krzysztofa Hawryło, Grzegorza Piwińskiego, Sławomira Drozd, Mieczysława Kaczmara, oraz Paniom, które posprzątały kościół: Paulina Sznajder, Jadwiga Tręmbecka, Marta Drankowska, Justyna Wołoszyn, Kamila Krzyszczuk, Jolanta Drozd, Ewelina Wilk i Małgorzata Wilk.

3. W najbliższy wtorek i środę, w par. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu, odbywać się będzie czuwanie przy Relikwiach Błogosławionej Rodziny Ulmów, w ramachperegrynacji po naszej Ojczyźnie. Program czuwania jest na plakacie i na stronie parafii. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.

4. W piątek zapraszam dzieci ze scholi oraz ich rodziców na Mszę św. do Kruszyny na g. 17:00 w int. naszej scholi z ok. wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, organistów, chórów i zespołów muzycznych.

5. W przyszłą sobotę, 25 listopada młodzież z naszej parafii uczestniczyć będzie w XXXVIII Światowym Dniu Młodzieży, który odbędzie się auli AWF-u we Wrocławiu. Wyjazd z Kruszyny, z placu przy plebanii o g. 7:45. Program spotkania jest na plakacie i na stronie internetowej parafii.

6. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. Taca przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezb; wtorek – Ofiarowanie NMP; środa – św. Cecylii, dziew. i m; piątek – św. Męczenników Andrzeja Dung Lac, prezb. i Towarzyszy;

8. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „ o proroctwach, między prawdą a fałszem; czy Bóg mówi przez sny?; raport ekspertów o uzależnieniu od używania smartfonów, szczególnie wśród dzieci; duchowe DNA Marka Kamińskiego”. Cena 10 zł.