Ogłoszenia duszpasterskie, 12.11.2023

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach cierpiących prześladowanie za wiarę. Do puszek będziemy mogli złożyć ofiary na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom.

2. Trwamy w modlitwie wypominkowej za zmarłych. Nabożeństwo za zmarłych w tygodniu 30 min. przed Mszą św. Dziś także modlitwa wypominkowa w Prędocinie o g. 16:30. Dziękuję za wspólną modlitwę oraz za składane ofiary.

3. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele.

4. We wtorek przypada I rocznica powstania Rady Parafialnej, zapraszam serdecznie członków Rady na Mszę św do Zwanowic i na spotkanie po Mszy na plebanii.

5. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która jest patronką KSMu oraz Ruchu Czystych Serc, propagujący czystość przedmałżeńską oraz dobre przygotowanie do małżeństwa; zapraszam wszystkich zakochanych i będących na drodze przygotowania do małżeństwa, na Mszę św. i modlitwę w ich intencji w najbliższą sobotę, do Kopania na g. 17:30.

6. W najbliższą sobotę (18.11) rozpoczynamy w kościele w Kruszynie, prace związane ze zbijaniem tynków. Proszę zatem serdecznie Panów o przyjście na godz. 8:00 do kościoła i zabranie ze sobą odpowiednich narzędzi do wykonania tych prac.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski; czwartek – święto Rocznica Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego we Wrocławiu; piątek – św. Elżbiety Węgierskiej; sobota – bł. Karoliny Kózkówny, dziew i m.

8. Młodzież zapraszam na wspólny wyjazd do Wrocławia na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie 25 listopada w wymiarze archidiecezjalnego spotkania. Program spotkania jest na plakacie i na stronie internetowej parafii.

9. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „ o problemie rozwodów i jaka jest sytuacja tych osób w Kościele?; o połowie drogi synodalnej; rozmyta męskość; ”. Cena 10 zł.