Ogłoszenia duszpasterskie, 05.11.2023

1. Dziś jest I niedziela miesiąca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękuję za ofiary złożone na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Zebraliśmy kwotę 600 zł.

3. Trwamy w modlitwie wypominkowej za zmarłych. Nabożeństwo za zmarłych w tygodniu 30 min. przed Msza św. O ile warunki pogodowe pozwolą, dziś w na cmentarzu w Zwanowicach o g. 15:00, odbędzie się nabożeństwo za wszystkich zmarłych tam spoczywających; (w przypadku deszczu, nabożeństwo będzie w kościele). Dziś także modlitwa wypominkowa w Kopaniu o g. 16:45 oraz Msza św. o g. 17:15. Jutro Msza św. w Prędocinie.

4. Ze względu na zmianę czasu, od jutra, w tygodniu Msze św. w naszych świątyniach będą odprawiane o g. 17:00

5. Można zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy.

6. W sobotę 11 listopada, obchodzić będziemy 105 Rocznicę odzyskania Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. w int. Ojczyzny, która będzie odprawiona w Kopaniu o g. 17:30. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów flagami narodowymi.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach cierpiących prześladowanie za wiarę. Do puszek także będziemy mogli złożyć ofiary na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom.

8. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: czwartek – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; piątek – św. Leona Wlk. pap i dK; sobota – św. Marcina z Tours, bpa.

9. W najbliższy wtorek modlimy się w int. Misji parafialnych w ramach nowenny przygotowującej nas do tego wydarzenia w 2024 roku.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „ o ratowaniu ludzkiego życia zagrożonego chorobami kardiologicznymi; jaka będzie wieczność?; o pożegnaniu Wandy Półtawskiej, obrończyni życia; o pomocy dzieciom, które mają myśli samobójcze”. Cena 10 zł.

11. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Od następnego tygodnia, kancelaria czynna będzie w środy, po wieczornej Mszy św, w godz. 18:00 – 19:00

11. Do wieczności z naszej parafii odeszła śp. Teresa Och l. 80 ze Zwanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…