Wycieczka do Chełmska i Krzeszowa, 30.09.2023

W ostatni dzień, pięknego i słonecznego września odbyła się wycieczka do Chełmska Śląskiego i Krzeszowa, w której uczestniczyło 56 osób, zarówno z naszej parafii jak i z parafii z Łosiowa, Czepielowic oraz innych miejscowości. W programie wyjazdu zwiedziliśmy zachowany do naszych czasów skansen wytwórni lnu – Dom Tkaczy, mogliśmy także zobaczyć jak wyglądał proces produkcji lnianych materiałów, spróbować wypieków oraz zapoznać się z ciekawą historią domków “12 Apostołów”. W dalszej części programu nawiedziliśmy przepiękne opactwo pocysterskie w Krzeszowie, gdzie miejscowy przewodnik, Pan Tomasz “porwał” nas w niezwykłą opowieść o pełnym tajemnic Sanktuarium i jego zabytkach. Zwieńczeniem dnia była Msza św. w sprawowana przez ks. Tomasza w kaplicy Cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Dziękujemy Panu Bartoszowi i Pani Katarzynie za pomysł i organizację wyjazdu.