Ogłoszenia duszpasterskie, 29.10.2023

1. Dziś obchodzimy Rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Dziękujmy Panu Bogu za dar naszych świątyń, za wszystkich, którzy je budowali. Dziękuję wszystkim osobom za troskę o kościoły. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

2. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele.

3. Kończy się miesiąc październik, dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się we wspólne odmawianie różańca w naszych świątyniach i w domach. Dzieci swoje zebrane naklejki proszę, by przyniosły w przyszłą niedzielę. Dziś o w Kruszynie o g. 16:30 nabożeństwo różańcowe ze Świętymi, po nabożeństwo odbędzie się Bal WSZYSTKICH ŚW. w Domu Kultury. Ostatnie nabożeństwo różańcowe, w poniedziałek w Prędocinie o g. 17:15 i we wtorek w Kopaniu o g. 16:45.

4. Dziękuję za złożone ofiary na cele misji Kościoła. Zebraliśmy kwotę 900 zł. Dziękuję także wszystkim za zakup kremówki papieskiej. Dziś po Mszy św. będzie jeszcze możliwość nabycia zniczy. Dziękuję rodzicom i PZC.

5. Na ołtarzach bocznych i na ławkach przy wyjściu, wyłożone są kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych w formie podstawowej (mianownik, liczba pojedyncza) i składanie ich na tacę lub przynoszenie do zakrystii. Nabożeństwo wypominkowe 30 min. przed Mszą św. w najbliższy piątek w Kruszynie.

6. Przed nami uroczystości Wszystkich Św. W tym roku procesja na cmentarz, 1 listopada, odbędzie się w Kruszynie, po Mszy św. o 12:30. Jeśli będą odpowiednie warunki pogodowe, Msza św. będzie na cmentarzu. Msza św. w Prędocinie o g. 10:45. W Dzień Zaduszny (02.11) Msze św: w Prędocinie o g. 9:00; w Zwanowicach g. 16:30; w Kruszynie g. 18:00.

W sobotę, 4 listopada w Prędocinie o g. 12:00 nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu; natomiast w niedzielę, 5 listopada o g. 15:00, nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu w Zwanowicach.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w int. zmarłych, który możemy ofiarować za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświecającej (spowiedź św.), przyjęta Komunia Św. modlitwa Ojcze nasz, dowolna modlitwa w int. Ojca Św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiekolwiek grzechu.

7. Można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 17:00. Młodzież zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu na g. 18:45 do kościoła; I sobota m-ca, odwiedziny chorych wg. zapowiedzi, Msza św. za chorych w DPS w Zwanowicach o g. 10:30.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: sobota – św. Karola Boromeusza, bpa. Za tydzień I niedziela m-ca Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dodatkowa Msza św. w Kopaniu o g. 17:15.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: “o godnym przeżywaniu żałoby i chrześcijańskiej nadziei zmartwychwstania; o modlitwie za zmarłych; o rozmowach międzypokoleniowych”. Cena 10 zł.

11. Do wieczności w ostatnim czasie odszedł +Romuald DAWIDIWICZ, l.70 z Kopania. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…