Ogłoszenia duszpasterskie, 22.10.2023

1. Dziś obchodzić Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem „Misje – sercem Kościoła”, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kolekta mszalna przeznaczona jest na cele misji.

2. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele.

3. Trwa miesiąc październik poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw różańcowych. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. W tygodniu nabożeństwo o g. 17:15, w sobotę w Kopaniu o g. 16:45, a w niedzielę 30 min. przed Msza św. Dziś modlitwa różańcowa w Prędocinie o g. 16:30, natomiast w przyszłą niedzielę w Kruszynie.

4. Dziękuję za udział w pieszej pielgrzymce do Trzebnicy.

5. Po Mszy św, serdecznie zapraszam do zakupu „kremówki papieskiejw cenie 7zł oraz zniczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie naszych dzieci ze scholi i ministrantów. Dziękuję Rodzicom dzieci oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękuję władzom sołecki Kopania za wsparcie akcji.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców na „spotkanie ze Świętymi, czyli na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w Kruszynie. Program spotkania jest plakacie. Początek w kościele w Kruszynie o g. 16:30, modlitwa różańcowa ze Świętymi, następnie przejście korowodem ze światłami do Domu Kultury i rozpoczęcie zabawy. Każdy uczestnik przebiera się za swojego ulubionego Świętego. Dziękuje Rodzicom i Pani Sołtys za pomoc w organizacji zabawy.

7. Na ołtarzach bocznych i na ławkach przy wyjściu, wyłożone są kartki wypominkowe, proszę o wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych w formie podstawowej (mianownik, liczba pojedyncza) i składanie ich na tacę lub przynoszenie do zakrystii. W tym roku procesja na cmentarz, 1 listopada, odbędzie się w Kruszynie, po Mszy św. o 12:30. Jeśli będą odpowiednie warunki pogodowe, Msza św. będzie na cmentarzu.

8. Od dzisiejszej niedzieli, można już zamawiać Msze św. na nowy rok kalendarzowy..

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: sobota – święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, którego data jest nieznana; taca zaś, przeznaczona jest na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

10. W nowym numerze tygodnika NIEDZIELA polecam: „jak przezwyciężać kryzys wiary w małżeństwie, który jest główną przyczyną rozwodów? Wierzę w Boga, co to znaczy? O męczennikach czerwonego reżimu”. Cena 10 zł.