Ogłoszenia duszpasterskie, 15.10.2023

1. Przeżywamy dziś w Kościele XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Do puszki będziemy mogli złożyć ofiary na wsparcie stypendystów z “Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

2. Dziś po Mszy św. kolejna katecheza o Kościele.

3. Trwa miesiąc październik poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw różańcowych. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. W tygodniu nabożeństwo o g. 17:15, w sobotę w Kopaniu o g. 16:45, a w niedzielę 30 min. przed Msza św. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe w Prędocinie o g. 16:30.

4. Dziękuje za udział w nabożeństwie fatimskim.

5. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, która wyruszy 21 października z Katedry Wrocławskiej. Szczegóły na plakacie, zapisy na autokar w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. będziemy mogli zakupić „kremówkę papieską” oraz znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie naszych dzieci ze scholii i ministrantów. Dziękuję Rodzicom dzieci oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za pomoc w organizacji wydarzenia.

7. W tym tygodniu rozpoczną się prace konserwacyjne związane z naprawą muru gotyckiego przy kościele w Kruszynie. Inwestycja możliwa jest dzięki funduszom z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach prac, zostanie naprawiony fragment muru oraz za zgodą Rady Parafialnej zostanie rozebrane zaplecze.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie także Tydzień Misyjny. Kolekta mszalna przeznaczona jest na cele misji.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej; Msza św. w Prędocinie; w tym dniu obchodzimy 39 rocznice konsekracji kościoła w Prędocinie; wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m; środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty; piątek – św. Jana Kantego, prezb.

10. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: o marzeniach św. Jana Pawła II wobec Polski; czy jeszcze pamiętamy o prawdach wiary; o czarnej śmierci w XXI wieku? Cena 10 zł.