Ogłoszenia duszpasterskie, 08.10.2023

1.Dziś, w kościele parafialnym w Kruszynie obchodzimy uroczystość odpustową ku czci NMP Różańcowej. Uroczystościom przewodniczy ks. Marek Dziedzic, wieloletni proboszcz naszej parafii. Dziękujemy ks. Markowi za obecność, modlitwę i wygłoszone kazanie. Dziękujemy także kapłanom z dekanatu, którzy przybyli na naszą uroczystość. Słowa podziękowania składam wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kościoła, placu przy kościele, za podjęte prace porządkowe. Dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję Paniom za przyniesienie na plebanię ciasta. Dziękuję Służbie Liturgicznej i osobom za posługę podczas Liturgii, scholii parafialnej wraz z Panem Bartoszem za przygotowanie i prowadzenie śpiewu, Panom niosącym baldachim, nagłośnienie, Wspólnotom Żywego Różańca za niesienie chorągwi i sztandarów, dzieciom za dzwonienie dzwonkami, Pani Paulinie i Wiktorii za dokumentację fotograficzną. Wszystkim składam staropolskie BÓG ZAPŁAĆ!

2. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy w stronę Pana Tomasza Witkowskiego, wicewojewody opolskiego, obecnego wraz z małżonką. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w uzyskaniu przez naszą parafię dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w kwocie 130 tyś zł. co stanowi 90% środków na prace konserwatorskie związane z kościołem w Kruszynie i naprawą części muru. Pozostałe środki przekazuje Gmina Skarbimierz. Słowa wdzięczności składamy również wobec Pana Andrzeja Pulita, Wójta Gminy, dziękując raz jeszcze, za dobrą współpracę i wsparcie rożnych działań i prac w naszych kościołach.

3. Trwa miesiąc październik poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw różańcowych. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. W tygodniu nabożeństwo o g. 17:15 a w niedzielę 30 min. przed Msza św. Dzieci otrzymują okolicznościowe obrazki.

4. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Do puszki będziemy mogli złożyć ofiary na wsparcie stypendystów z Dzieła Nowego Tysiąclecia.

5.W piątek, 13 października zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim, które odbędzie się w Kruszynie, po Mszy św. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do figurki Matki Bożej. W tym dniu różaniec po Mszy św; natomiast o 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, która wyruszy 21 października z Wrocławia. Szczegóły na plakacie, zapisy na autokar w zakrystii.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

8. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: „o zbliżających się wyborach, jak odsiać kłamstwa wyborcze od prawdy? O modlitwie różańcowej; Cena 10 zł.