Ogłoszenia duszpasterskie, 01.10.2023

1. Dziś I niedziela m-ca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękuję za przekazanie płodów rolnych na rzecz wsparcia Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Podziękowania składam dla Panów Wiesława Piwińskiego, Grzegorza Piwińskiego, Marcina Łuniewskiego, Grzegorza Fedorowicza i Zbigniewa Sarzyniaka za zbiórkę i transport płodów na plebanię.

3. W dniu 4 października, Ojciec Święty otworzy w Rzymie pierwszą sesję XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów “Ku Kościołowi synodalnemu. Komunia, uczestnictwo, misja” Wypraszajmy potrzebne światło i dary Ducha Św. uczestnikom na czas obrad Synodu.

4. Rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw różańcowych. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia w ciągu roku pod zwykłymi warunkami. Dziś nabożeństwo różańcowe w Kopaniu o g. 16:30; w tygodniu o g. 17:15. Dzieci otrzymywać będą okolicznościowe obrazki. W tym roku będziemy zatrzymywać się nad najważniejszymi wydarzeniami naszego zbawienia, za pomocą specjalnego aparatu fotograficznego z dołączonym kodem QR.

5. Jutro Msza św. w Prędocinie. Dziś i za tydzień Msza św. w Kopaniu o g. 17:15, natomiast w sobotę różaniec w Kopaniu o g. 16:45. W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca, modlitwa w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za osoby z „Apostolatu 12” w ramach nabożeństwa różańcowego; I piątek m-ca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od 16:45. Młodzież przygotowująca się bierzmowania swoje spotkanie ma o g. 18:45 w kościele; I sobota m-ca, odwiedziny chorych wg zapowiedzi oraz Msza św. w int. chorych w Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach o g. 10:30.

6. Dziś w Kruszynie, po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszki na rzecz przygotowań do odpustu parafialnego. Za tydzień uroczystość odpustowa o g. 13:00, której przewodniczyć będzie ks. Marek Dziedzic. Proszę Wspólnotę Żywego Różańca o przygotowanie chorągwi i sztandarów, a także czterech panów do niesienia baldachimu, nagłośnienia, dzieci do dzwonienia dzwonkami. Dziękuje Paniom za ofiarowane ciasto na plebanię. Okazja do spowiedzi dla mieszkańców Kruszyny przed odpustem, w sobotę o g. 18:30. W niedzielę g. 12:20 różaniec w int. zmarłych mieszkańców Kruszyny.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; środa – św. Franciszka z Asyżu; Patrona świata przyrody (obrzęd błogosławieństwa zwierząt o g. 17:00 przed kościołem); czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, dziew; sobota – NMP Różańcowej.

8. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: „miecz archanioła czyli o 7 sanktuariach w sześciu krajach; wywiad z kard. Rysiem o zmianach w Kościele; historia br. Daniele, który widział czyściec” Cena 10 zł.

9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Zofia BARGIEL l.67 z Prędocina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…