Ogłoszenia duszpasterskie, 24.09.2023

1.Dziś w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą, wszystkie osoby, które z różnych powodów musiały opuścić swoje ojczyzny.

2. Po Mszy św. w Kruszynie spotkanie z rodzicami i dziećmi w ramach przygotowań do I Komunii św.

3. W poniedziałek odbędzie się zbiórka produktów rolnych (ziemniaki, zboże, warzywa) na rzecz wsparcia alumnów Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Serdecznie proszę o składanie darów na plebanię jutro na g. 19:00. Osoby, które nie będą mogły osobiście dostarczyć swoich darów, proszę by wystawiły je przed swój dom na g. 16:00, a rolników proszę o zbiórkę płodów i dostarczenie ich na plebanię. Dziękuję za przekazanie darów i za ich zbiórkę.

4. Wyjazd na wycieczkę do Chełmska i Krzeszowa w najbliższa sobotę o g. 6:30 z placu za plebanią.

5. Jutro Msza św. w Prędocinie. Za tydzień w niedzielę Msza św. w Kopaniu o g. 17:15, nie będzie Mszy św. w sobotę. Za tydzień I niedziela miesiąca, Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego odmawiania różańca podczas nabożeństw różańcowych. Za tydzień nabożeństwo różańcowe w Kopaniu o g. 16:30. W pozostałych kościołach 30 min przed Mszą św. Dzieci otrzymywać będą okolicznościowe obrazki. W tym roku będziemy zatrzymywać się nad najważniejszymi wydarzeniami naszego zbawienia, za pomocą specjalnego aparatu fotograficznego z dołączonym kodem QR.

7. Wspólnota Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do włączenia się w dniu 28 września (czwartek) o godz. 15:00 do modlitwy Koronką na ulicach miast świata. Szczegóły wydarzenia na plakacie i stronie internetowej parafii.

8. Powoli zbliżamy się do uroczystości odpustowej w Kruszynie. W przyszłą niedzielę do puszki będziemy mogli złożyć ofiary na przygotowanie uroczystości odpustowej. Odpust będziemy przeżywać 8 października.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Wincentego a Paulo, prezb; czwartek – św. Wacława, m; piątek – święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; sobota – św. Hieronima, prezb. i dK.

10. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: „o misji św. o. Pio; czy mamy bać się Boga?; o kwestii migracji – przez pryzmat wiary Cena 10 zł.

11. Kancelaria parafialna czynna w środy od g. 16:00 do 17:00. Sprawy losowe zgłaszamy w zakrystii po Mszy św.