Ogłoszenia duszpasterskie, 17.09.2023

1. Dziękuję wszystkim osobom za wspólne pielgrzymowanie do Gidel i Częstochowy na archidiecezjalne czuwanie. Relacja ze spotkania na stronie internetowej parafii.

2. Po Mszy św. katecheza o Kościele w ramach trwającego roku duszpasterskiego.

3. Do przyszłej niedzieli Rodzice mo zgłaszać dzieci z klas III szkoły podstawowej na przygotowanie do I Komunii św. Jednocześnie przypominam, że dzieci przygotowują się i przyjmują sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w parafii zamieszkania. W przyszłą niedzielę, spotkanie z Rodzicami i dziećmi po Mszy św. w Krusznie.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Radia Rodzina i TV Rodzina.

5. Młodzież przygotowującą się bierzmowania zapraszam na wyjazd na Ślężę w przyszłą sobotę z okazji archidiecezjalnego spotkania młodych. Szczegóły spotkania na plakacie i stronie internetowej parafii.

6. Zapraszam na wycieczkę do Chełmska Śląskiego i Krzeszowa, która odbędzie się 30 września. W programie warsztaty dla dzieci z pieczenia podpłomyków, malowania na tkaninach, zwiedzanie Bazyliki, Msza św, obiad. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej parafii.

7. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek w Zwanowicach.

8. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny do udziału w spotkaniu, które odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 23-24 września. Szczegóły spotkania na plakacie i na naszej stronie.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zak, Patrona Młodzieży; środa – św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; czwartek – święto św. Mateusza Ap. i Ewangelisty; sobota – św. Pio z Pietrelciny, prezb.

10. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: o specyfice pielgrzymowania; co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary?; relacja z uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej; Cena 10 zł.