Ogłoszenia duszpasterskie, 10.09.2023

1. Dziękujemy dziś Bogu za dar wyniesienia w Markowej na ołtarze bł. Rodziny Ulmów, którzy oddali swoje życie w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej. Wiktoria i Józef to pierwsze polskie małżeństwo, które będzie beatyfikowane. Ulmowie to także pierwsze małżeństwo w historii Kościoła, które będzie wyniesione do chwały ołtarzy wraz siedmiorgiem dzieci, w tym jednym nienarodzonym. Za wstawiennictwem Rodziny Ulmów, wypraszajmy potrzebne łaski; niech staną się wzorem życia dla naszych rodzin.

2. Łączymy się w modlitwie z rodzinami ofiar trzęsienia ziemi w Maroko.

3. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą XIII Tydzień Wychowania, pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. To okazja do refleksji i modlitwy w ramach także kwartalnych dni modlitw w int. dzieci, młodzieży i wychowawców, o wychowanie do aktywnego budowania i uczestnictwa we wspólnocie.

4. Od dziś do 24 września można zgłaszać dzieci z klas III szkoły podstawowej na przygotowanie do I Komunii św.

5.W tym tygodniu, grafik Mszy św. ulega pewnym zmianom: W poniedziałek Msza św. w Prędocinie; w środę przypada 13 dzień miesiąca Msza św i nabożeństwo fatimskie w Zwanowicach; w czwartek, Msza św. w Prędocinie i poświęcenia Krzyża na cmentarzu, natomiast w piątek – Msza w św. w Kruszynie o g. 17:00, koronka do Miłosierdzia Bożego 15 min przed Mszą św. (ze względu na pielgrzymkę do Częstochowy)

6. Mieszkańców Prędocina zapraszam serdecznie w czwartek na miejscowy cmentarz; o g. 17:00 nastąpi poświęcenie Krzyża i modlitwa za zmarłych, a następnie Msza św w kościele w int. wszystkich Dobrodziejów i osób, które zaangażowały się w minionym czasie w prace remontowe i renowacyjne w kościele i na cmentarzu.

7. Dzieciom przypominam, że do 17 września można składać do mnie (np. na pendrive) zdjęcia z wakacyjnego konkursu. Prezentacja zdjęć i wręczenia nagród 24 września w Zwanowicach po Mszy św.

8. Parafia organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 15 września na czuwanie naszej archidiecezji w kaplicy Cudownego Obrazu. W programie pielgrzymki zwiedzimy sanktuarium w Gidlach, słynące z figurki Matki Bożej – Uzdrowienia Chorych. Program pielgrzymki na plakacie. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy także na wycieczkę do Chełmska Ślaskiego i Krzeszowa, która odbędzie się 30 września. W programie warsztaty dla dzieci z pieczenia podpłomyków, malowania na tkaninach, zwiedzanie Bazyliki, Msza św , obiad. Więcej szczegółów na plakacie. Zapisy do 15 września w zakrystii.

10. Za tydzień taca przeznaczona jest na utrzymanie Radia Rodzina i TV Rodzina.

11. W najbliższą sobotę swoje pierwsze spotkanie będzie miał Parafialny Zespół Presynodalny. Zapraszam przedstawicieli zespołu na plebanię na g. 17:00.

12. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: środa – św. Jana Chryzostoma, bpa i dK; czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Św; piątek – NMP Bolesnej; sobota św. męczenników Korneliusza, pap i Cypriana, bpa

13. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: czy religia jest sprawa prywatną?; o znaczeniu ciszy w życiu; w specjalnym dodatku o beatyfikacji rodziny Ulmów; Cena 10 zł.