Ogłoszenia duszpasterskie, 03.09.2023

1. Dziś Msza św. Dożynkowa w Zwanowicach. Dziękujemy Dobremu Bogu za błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wieńca dożynkowego oraz za złożone ofiary!

2. Z racji I niedzieli m-ca, po Mszy św. chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3.W minionym tygodniu powróciły z renowacji monstrancja i dwie kustodie, które są używane w kościele w Zwanowicach, Kruszynie i w kaplicy w Kopaniu. Łączny koszt prac to 3450 zł. Dziękuję za ofiary, za które możemy odnawiać i zabezpieczać paramenty liturgiczne.

4. Dziś podczas Mszy św. w Prędocnie została poświęcona chorągiew Wspólnoty Żywego Różańca MB Częstochowskiej. Dziękuję raz jeszcze za złożone ofiary członkom Wspólnoty na wykonanie chorągwi. W minionym tygodniu został naprawiony fragment dachu na kościele. Koszt prac to 400 zł.

5.Rozpoczynamy Nowy Rok szkolny i katechetyczny, zapraszam serdecznie dzieci i ich rodziców na niedzielne spotkania, do włączenia się w konkurs z „owieczką Madzią”. W każdą IV niedzielę miesiąca w Zwanowicach i w Kruszynie jest Msza św. z homilią dedykowa dzieciom. Od dzisiejszej niedzieli do 17 września można składać do ks. proboszcza (np. na pendrive) zdjęcia z wakacyjnego konkursu, polegającego na zrobieniu zdjęć z kościołów lub kaplic, które nawiedziliśmy podczas wakacyjnych podróży. Prezentacja zdjęć i wręczenia nagród 24 września w Zwanowicach po Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w int. Powołań do Służby Bożej oraz za osoby z „Apostolatu 12” w Zwanowicach o g. 17:30. To także 7 dzień m-ca, modlitwa w int. dobrego przygotowania naszej parafii do MISJI ŚWIĘTYCH w 2024 roku.

7. W piątek o g. 19:00 swoje spotkanie na plebanii ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

8. Parafia organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 15 września na czuwanie naszej archidiecezji w kaplicy Cudownego Obrazu. W programie pielgrzymki zwiedzimy sanktuarium w Gidlach, słynące z figurki Matki Bożej – Uzdrowienia Chorych. Program pielgrzymki na plakacie. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy także na wycieczkę do Chełmska Ślaskiego i Krzeszowa, która odbędzie się 30 września. W programie warsztaty dla dzieci z pieczenia podpłomyków, malowania na tkaninach, zwiedzanie Bazyliki, Msza św , obiad. Więcej szczegółów na plakacie. Zapisy do 15 września w zakrystii.

10. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: piątek – święto Narodzenia NMP, z obrzędem poświęcenia ziarna na zasiew i nasion. W sobotę nie będzie Mszy św. w Kopaniu, będzie wyjątkowo w niedzielę o g. 17:00.

11. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: o zbliżającej się uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów, o zbrodniach bez kary, czyli o stratach wojennych, które poniosła Polska podczas II wojny światowej; o tegorocznych żniwach Cena 10 zł.