Ogłoszenia duszpasterskie, 27.08.2023

1. Dziś w Kruszynie Msza św. dożynkowa. Dziękujemy Dobremu Bogu za błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wieńca dożynkowego! Z ofiar złożonych do „zeszytu” został zakupiony nowy odkurzacz do kościoła. Z kwoty zbieranej na dożynki, zostało przekazane 400 zł. jako wkład na zakup w przyszłości zestawu do wyświetlania pieśni w kościele. W najbliższą sobotę Msza św. dożynkowa w Kopaniu o g. 15:00, po Mszy przejście z wieńcem dożynkowym do Domu Kultury i dalszy ciąg programu połączony z zabawą. Za tydzień, w niedzielę Msza św. dożynkowa w Zwanowicach o g. 9:00.

2.W kościele w Prędocinie przeżywamy dziś odpust ku czci NMP Częstochowskiej, połączony z dożynkami. Msza św. o g. 13:00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Wiesław Rak z Wrocławia. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwą za zmarłych o g. 12:40. Dziękuję Mieszkańcom wsi, którzy zaangażowali się w przygotowania do odpustu, dziękuję za pomoc w posprzątaniu kościoła i terenu przy kościele, za udekorowanie świątyni oraz za zaangażowanie się podczas Liturgii i procesji w rożne posługi. Dziękuję za przygotowaniu poczęstunku dla naszych gości i za złożone ofiary. Dziękuję p. Bartoszowi i scholi za przygotowanie oprawy muzycznej oraz LSO za posługę.

Szczególne słowa wdzięczności pragnę złożyć Panom: Tomaszowi Jaworskiemu i Markowi Czerwonemu z Miękini, którzy przygotowali i wykonali nowe schody na chór oraz odnowili drzwi wejściowe. Dziękuje wszystkim, którzy wsparli ten projekt, szczególnie władzom sołeckim, na czele z Panem Sołtysem oraz władzom Gminy Skarbimierz.

3.W Zwanowicach, w minionym tygodniu został wyremontowany daszek nad głównym wejściem do kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania tych prac: Panu Czesławowi Wołoszyn, Tadeuszowi Dziębowskiemu, za podarowanie łat; Mariuszowi Kulińskiemu, za ich przygotowanie; Dariuszowi Socha za pomoc w pracach i Mirkowi Pietras za transport dachówek.

4. Przed nami I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi w Kruszynie od g. 17:00, szczególnie zapraszam dzieci! Po Mszy o g. 18:45 spotkanie ma młodzież w ramach przygotowań do bierzmowania. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych wg. zapowiedzi i Msza św. w int. wszystkich chorych, o g. 10:30 w Domu Pomocy Społecznej w Zwanowicach. Za tydzień I niedziela m-ca, Msza św. w int. Wspólnot Żywego Różańca i zamiana tajemnic różańcowych.

5. Przed nami początek nowego Roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na Mszę św. do Kruszyny w przyszłą niedzielę na g. 10:45 z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Po wakacjach wraca do dzieci konkurs z „owieczką Madzią”.

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dK; wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. We wtorek nie będzie Mszy św. w Zwanowicach.

7. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: o nowych cudach, które dokonują się na Jasnej Górze; ekologia po chrześcijańsku; historia boksera, który stoczył walkę o trzeźwość i obecność Boga w swoim życiu” Cena 10 zł.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności : +Helena DROZD l. 87 z Kruszyny. Jej życzeniem było, by nie składać kwiatów, lecz przekazać ofiarę do puszki na rzecz kościoła. Rodzina przekazała kwotę 3070 zł. Dziękuję za ofiarę, która zostanie przeznaczona w przyszłości na zakup systemu multimedialnego do wyświetlania pieśni. Wieczny odpoczynek …