Ogłoszenia duszpasterskie, 20.08.2023

1. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca za udział w Pielgrzymce autokarowej do Henrykowa, która odbyła się w sobotę. Słowa podziękowania składam także za złożone ofiary podczas zbiórek w minionym tygodniu: na utrzymanie MWSD i PWT we Wrocławiu – 900 zł; na budowę świątyń w naszej archidiecezji – 889 zł. i pomoc ofiarom powodzi na Słowenii – 747 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

2. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii. W każdy piątek o g. 17:15 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która jest w kościele w Kruszynie, zakończona koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.W tym tygodniu, 22 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Wyrażamy w ten sposób solidarność z ofiarami nienawiści, aktów przemocy i nietolerancji z powodu religii lub wyznania. Zachęcamy do modlitwy i zapalenia świecy we wtorek o g. 21:00 jako znak pamięci o cierpiących z powodu swej wiary. Wiecej informacji na stronie: www.labolatoriumwolnosci.pl

4. Biskupi zachęcają nas do podejmowania dzieła abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, jako pomoc i wsparcie dla osób uzależnionych od alkoholu, oraz jako świadectwo prawdziwej wolności ducha i odpowiedzialności za Ojczyznę, nasze rodziny i młode pokolenie.

5. Przed nami czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory, czyli DOŻYNKI. W przyszłą niedzielę, Msza św dożynkowa w Kruszynie o g. 10:45. W środę przedstawiciele Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na Msze św dożynkową.

6. Za tydzień, w niedzielę w Prędocinie będziemy świętować odpust ku czci NMP Częstochowskiej, połączony z dożynkami. Msza św o g. 13:00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Wiesław Rak z Wrocławia. Koronka do Bożego Miłosierdzia z modlitwą za zmarłych o g. 12:40. Spowiedź przed odpustem w Prędocinie, w sobotę o g. 20:15.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Piusa X, pap; wtorek – NMP Królowej; czwartek – święto św. Bartłomieja, Ap; sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej

8. Wszystkim osobom udającym się jeszcze na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. W piątek z wakacyjnego wyjazdu wróciły dzieci ze scholi, które uczestniczyły w kolonii organizowanej przez naszą parafię. Szczególnie słowa wdzięczność kieruję w stronę p. Bartosza Banasiuka, który był wychowawcą, p. Danucie Iwickiej i p. Sławomirowi Drozd. Relacja z wyjazdu dzieci na stronie parafii w zakładce „galeria zdjęć”.

9. W nowym nr tygodnika NIEDZIELA, polecam: Czy wiara pomaga w prowadzeniu firmy? Jak zaradzić kryzysowi wiary w dobro? O cudach za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Cena 10 zł.