Ogłoszenia duszpasterskie, 13.08.2023

1. W dzisiejszą niedzielę, 13 dnia miesiąca zapraszam serdecznie na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w Kruszynie o g. 18:00. Zapraszam do licznego udziału w procesji różańcowej, zabierzmy ze sobą świece, proszę o pomoc w niesieniu figury i nagłośnienia. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do figury Matki Bożej.

2. Składam serdecznie podziękowania wszystkim pielgrzymom, którzy duchowo włączyli się w tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę, dziękuję za Waszą modlitwę i świadectwo wiary.

3.Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

4. Dzisiejsza kolekta mszalna przeznaczona jest na utrzymanie MWSD i PWT we Wrocławiu. Dziś również możemy nabyć za dobrowolną ofiarą, kolejny nr czasopisma kleryckiego VOX NOSTRA, który przybliża nam życie osób powołanych, ich drogę i życie w Seminarium oraz zagadnienia związane z wiarą.

5. Biskupi zachęcają nas do podejmowania dzieła abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, jako pomoc i wsparcie dla osób uzależnionych od alkoholu, oraz jako świadectwo prawdziwej wolności ducha i odpowiedzialności za Ojczyznę, nasze rodziny i młode pokolenie.

6. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP, Msze św. wg. grafiku niedzielnego, z poświęcenie ziół i kwiatów. Taca przeznaczona jest na odbudowę i budowę nowych świątyń w naszej archidiecezji. W tym dniu obchodzimy także 103 rocznicę Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Jutro Msza św. w Kopaniu o g. 19:00.

7. W związku ze skutkami powodzi na Słowenii, na prośbę KEP, dzień 15 sierpnia jest Dniem Solidarności ze Słowenią, który wyrażać się będzie modlitwą za poszkodowanych i zbiórką do puszki ofiar, które Caritas Polska przekaże na rzecz potrzebujących.

8. Wspólnotę Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej zapraszam do udziału w VI Archidiecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Henrykowa, która odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia. Wyjazd autokaru z Kruszyny, koło plebanii o g. 7:15; wyjazd z Prędocina, koło kościoła g. 7:20, wyjazd ze Zwanowic z przystanku PKS o g. 7:40.Wyżywienie we własnym zakresie, będzie na miejscu możliwość także zakupu posiłku. Szczegółowy program spotkania na plakacie. Zapisy w zakrystii.

9. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb i m; wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; czwartek – św. Jacka, prezb.

10. Wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursie pt. z Panem Bogiem, zawsze po drodze”.