Ogłoszenia duszpasterskie, 06.08.2023

1. Dziś w Kościele przeżywamy święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Przemienienie Jezusa miało umocnić wiarę Apostołów oraz przygotować ich na przeżycie męki i śmierci Jezusa. Przemienienie ukazuje też, że do chwały objawionej przez Jezusa dochodzi się przez cierpienie i śmierć. Dziś jest również I niedziela m-ca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

3.Trwamy w łączności z pielgrzymami zdarzającymi na Jasną Górę. Zapraszam na kolejny Apel pielgrzymkowy, dziś w Kopaniu o g. 18:00, natomiast w tygodniu po wieczornej Mszy św.

4. W najbliższą środę, rozpoczynamy Nowennę, trwająca 9 miesięcy, przygotowującą nas do MISJI ŚWIĘTYCH, które w przyszłym roku będziemy przeżywali w naszej parafii. Każdego 7 dnia miesiąca będziemy modlić się o dobre przygotowanie do tego wyjątkowego wydarzenia.

5. W przyszłą niedzielę, zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w Kruszynie o g. 18:00. Zapraszam do licznego udziału w procesji różańcowej, zabierzmy ze sobą świece. Ofiary złożone podczas nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do figury Matki Bożej.

6. Za tydzień kolekta mszalna przeznaczona jest na utrzymanie MWSD i PWT we Wrocławiu.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: poniedziałek – bł. Edmunda Bojanowskiego. Jutro Msza św. w Prędocinie. Wtorek – św. Dominika, prezb; środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew i m, Patronki Europy; czwartek – święto św. Wawrzyńca, dk i m; piątek – św. Klary, dziew.

8. Wspólnotę Żywego Różańca oraz czcicieli Matki Bożej zapraszam do udziału w VI Archidiecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Henrykowa, która odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia. Wyjazd autokaru z Kruszyny, koło plebanii o g. 7:15; wyjazd z Prędocina, koło kościoła g. 7:20, wyjazd ze Zwanowic z przystanku PKS o g. 7:40.Wyżywienie we własnym zakresie, będzie na miejscu możliwość także zakupu posiłku.Szczegółowy program spotkania na plakacie. Zapisy w zakrystii.

9. Wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursiept. z Panem Bogiem, zawsze po drodze”. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

10. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, w którym przeczytamy: o problemie alkoholizmu; prawda o współczesnych sektach; w drodze do Matki ”. Cena tygodnika 10 zł.