Dożynki w Kruszynie, 27.08.2023

W niedzielę odbyły się pierwsze w parafii dożynki za tegoroczne zbiory. Rolnicy wraz mieszkańcami Kruszyny dziękowali Panu Bogu, za błogosławieństwo i szczęśliwe zbiory. Po Mszy św. tradycyjnie mogliśmy spożyć poświęcony kawałek chleba, który nam przypomina, że powinniśmy być dla siebie nawzajem dobrzy jak chleb. Słowa wdzięczności kierujemy także w stronę wszystkich osób, które wykonały wieniec dożynkowy, który otrzymał wyróżnienie podczas Gminnych uroczystości dożynkowych, które odbyły się w Lipkach. W imieniu własnym i pani Sołtys dziękujemy wszystkim Paniom, za poświęcony czas i trud wykonania wieńca oraz za podtrzymywanie tej pięknej tradycji. Bóg zapłać! Dziękuję Panu Sławkowi za relację fotograficzną.