Ogłoszenia duszpasterskie, 30.07.2023

1. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

2. Dziękuję za ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów z okazji Tygodnia Św. Krzysztofa na zakup środków transportu dla misjonarzy, zebraliśmy kwotę 417 zł. Dziękuję także wszystkim osobom za pomoc w posprzątaniu wieży kościoła w Prędocinie.

3.Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę, która wyruszy 3 sierpnia, z Katedry Wrocławskiej i trwać będzie do 10 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w Brzegu, w parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. W zakrystii są do odebrania materiały dla duchowych uczestników pielgrzymki. Apel pielgrzymkowy po wieczornej Mszy św. W sobotę w Kruszynie o g. 17:00, natomiast w niedzielę w Kopaniu, po Mszy św.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu w Zwanowicach o g. 17:30 z modlitwą w int. Powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za osoby z „Apostolatu 12”. W najbliższy piątek przypada I piątek m-ca, od g. 17:00 w Kruszynie okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych wg zapowiedzi. Dodatkowa Msza św. W I sobotę m-ca w int chorych, w Zwanowicach o g. 10:30. Zapraszam osoby, które chciałby by się włączyć w wolontariat pomocy osobom z Domu Opieki Społecznej.

5. We wtorek nie będzie Mszy św. w Zwanowicach. Za tydzień, w niedzielę, Msza św. w Kopaniu o g. 17:00 (nie będzie natomiast Mszy św. w sobotę)

6. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: wtorek – św. Alfonsa Liguori, bpa i dK; piątek – św. Jana Marii Vianneya, prezb, patrona proboszczów; niedziela – święto Przemieniania Pańskiego oraz I niedziela miesiąca, Msza św w int. wspólnot Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Trwają WAKACJE, wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursiept. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

8. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, w którym przeczytamy: Jak walczyć o miłość i co o rozwodzie mówi Ewangelia?; skąd wziął się Kościół?; o księdzu, który Ewangelią podbija TikToka; o pielgrzymowaniu szlakiem prymasowskim ”. Cena tygodnika 10 zł.