Ogłoszenia duszpasterskie, 23.07.2023

1. Dziękujemy ks. Mariuszowi Wyrostkiewiczowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.

2. Podczas wakacji kancelaria parafialna czynna jest w piątki, od g. 19:00 do 19:45. Sprawy losowe proszę zgłaszać po Mszy św w zakrystii.

3. W każdy piątek, w Kruszynie od g. 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona przed Mszą św, koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy obchody XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa. W ramach tego Tygodnia będziemy mogli włączyć się w akcję „1 grosz za kilometr” wspierając zakup środków transportu dla misjonarzy i dziękując także podczas Mszy św. za szczęśliwe przejechane kilometry. Po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów (samochodów, traktorów, motocykli, rowerów itp.) przed kościołem.

5. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu na Jasna Górę, która wyruszy 3 sierpnia, z Katedry Wrocławskiej i trwać będzie do 10 sierpnia. Zgłoszenia i zapisy w Brzegu, w parafii Miłosierdzia Bożego. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej: www.pielgrzymka.pl

Osoby, które nie będą mogły fizycznie uczestniczyć w pieszej pielgrzymce, zapraszam do udziału w duchowym wędrowaniu. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

6. Z okazji zbliżającego się święta św. Jakuba Apostoła, Patrona Pielgrzymów, dziś w Kruszynie o g. 18:00 odbędzie się pokaz filmu pt. Ślady Stóp, który opowiada o doświadczeniu pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba. Serdecznie zapraszam.

7. W Liturgii Kościoła, w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – św. Kingi, dziew; we wtorek – święto św. Jakuba Ap; w środę – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP; w sobotę – św. Marty, Marii i Łazarza.

8. Trwają WAKACJE, wszystkim osobom udającym się na urlop, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, zdrowia i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Dzieci zachęcam do udziału w wakacyjnym konkursiept. z Panem Bogiem, zawsze po drodze” polegający na zrobieniu zdjęć kościołów i kaplic, które nawiedzimy podczas podróżny wakacyjnych i pielgrzymek. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

9. Aktualne informacje i wydarzenia na stronie parafialnej: www.kruszyna.archidiecezja.wroc.pl.

10. Zachęcam do zakupu nowego numeru tygodnika NIEDZIELA, w którym przeczytamy:” Co się stało z Apostołami, jak wyglądała ich misja nauczania? o fenomenie ŚDM; o biblijnych opowiadaniach, czy są nadal aktualne?”. Cena tygodnika 10 zł.